Šveitslane läks kaheksandikfinaalis vastamisi itaallase Lorenzo Sonegoga (ATP 27.). Federer võitis kaks tundi ja 14 minutit kestnud kohtumise 7:5, 6:4, 6:2.

Veerandfinaalis ootab teda ees kas maailma teine number Daniil Medvedev või poolakas Hubert Hurkacz (ATP 18.). Vihma tõttu pooleli jäänud kohtumine mängitakse lõpuni teisipäeval. Medvedev juhib kohtumist settidega 2:1 (6:2, 6:7 (2), 6:3), ent on neljandas setis maas 3:4.

Esmaspäeval langes Wimbledonis konkurentsist maailma kuues reket Alexander Zverev, kes jäi maratonlahingu järel 4:6, 6:7 (6), 6:3, 6:3, 4:6 alla 20-aastasele kanadalasele Felix Auger-Aliassimele (ATP 19.). Kohtumine kestis neli tundi ja seitse minutit. Kanadalast ootab kaheksa parema hulgas ees Matteo Berrettini (ATP 9.), kes oli 6:4, 6:3, 6:1 parem valgevenelasest Ilja Ivashkast (ATP 79.).

Ülejäänud veerandfinaalpaarid moodustavad Novak Djokovic (ATP 1.) - Marton Fucsovics (ATP 48.) ja Karen Hatšanov (ATP 29.) - Denis Shapovalov (ATP 12.).