Maailma esireket kaotas avaseti kodupubliku soosikule täistribüünide ees 4:6, kuid võitis järgmised kindlalt 6:1, 6:2, 6:2 ning pääses kahe tunni ja kahe minutiga riietusruumi tagasi. Serblane lõi 25 serviässa Draperi 4 vastu. Britt tegi 6 topeltviga, Djokovic 1. Äralöökides jäi Djokovic peale 47:26, lihtvigu sai serblane kirja 24, kohalik mees 27.

Teise ringi vastast ootab Djokovic mängust Marcelo Tomas Barrios Vera (ATP 209., Tšiili) ja Kevin Anderson (ATP 102., LAV) vahel.

Naiste turniiril pääses tunni ja 17 minutiga teise ringi teisena asetatud valgevenelanna Arina Sabalenka (WTA 4.), kes alistas kvalifikatsioonist põhitabelisse pääsenud rumeenlanna Monica Niculescu (WTA 191.) 6:1, 6:4. Teise ringi vastast ootab Sabalenka mängust Danielle Lao (USA, WTA 239.) - Katie Boultier (GBR, WTA 219.).

Täna peaks Wimbledoni alustama ka Kaia Kanepi, kelle matš venelanna Liudmila Samsonovaga on kavas 10. väljaku kolmandana. Seal tehti esimese matšiga algust alles kella 18 (16 kohalik aeg) paiku, mistõttu pole välistatud, et see pimeduse tõttu sootuks homseks lükatakse.