Prantsusmaa velotuuri avaetapil põhjustas karmi kukkumise tee ääres seisnud naine, kes hoidis käes suurt silti. Tema plakat jäi aga sõitjatele ette ning sellele sõitis otsa sakslane Tony Martin. Sakslane kukkus ning tõmbas endaga kaasa enam kui 100 ratturit.

Daily Maili teatel sai 21 sportlast õnnetuse tagajärjel vigastada. Näiteks Jasha Sutterlin sai nii tõsiseid vigastusi, et oli sunnitud velotuuri katkestama.

Kohalik politsei on nüüdseks naist, keda peetakse sakslannaks, taga otsimas. "Pealtvaataja, kes õnnetuse põhjustas, lahkus sündmuspaigalt enne uurijate saabumist. Kõik tehakse selleks, et teda leida," rääkis Prantsusmaa politsei esindaja. "Ta kandis prillle, siniseid teksasid, puna-valge triibuga kampsunit ja kollast jakki."

Uurijad kinnitasid, et on alustanud naise osas, kelle identiteeti pole veel tuvastatud, kriminaaluurimise "tahtlikult reeglite rikkumise eest, mis põhjustas vigastusi, mille tõttu ei pruugi kannatanud saada kolm kuud tööd teha". Daily Maili teatel võib Prantsusmaal antud seaduse vastu eksimisel süüdimõistmise korral inimest karmimal juhul ees oodata üheaastane vangistus ning trahv 13 000 naela ulatuses.

Tour de France'i direktori asetäitja Pierre-Yves Thouault sõnas, et korraldajad on kõnealusele naisele ka hagi esitanud. "Selline käitumine on lubamatu. Ohutusreegleid tuleb järgida. Ausalt öeldes käitus naine hullumeelselt. Etendust pakuvad ikka sõitjad, mitte pealtvaatajad, kes tahavad televiisorisse jõuda," sõunas Thouault.