Kõigepealt sai sõit otsa Evansi jaoks, kes vahetult enne katse finišit sõitis vastu kivi ning lõhkus Toyota masina vedrustuse. Veidi hiljem kinnitas Toyota pealik Jari-Matti Latvala, et waleslase jaoks on ralli tänaseks lõppenud.

"Tal oli paremkurvis suur kivi, mis lõhkus vedrustuse. Ta üritas parandada, aga see oli liiga keeruline. Hea oli, et see juhtus vähem kui kilomeeter enne finišit - peaksime auto sealt kiiresti kätte saama," sõnas Latvala WRC All Live vahendusel.

Kusjuures probleem on ka Evansi tiimikaaslasel Sebastien Ogier'l, kel on probleem tagumise vedrustusega. "Ta on millegipärast amordiõli kaotanud. Me ei tea, mis. Minu kogemus ütleb, et ta peaks järgmise katse lõpuni tulema, aga ta peab ettevaatlik olema," lisas Latvala prantslase kohta, kes kaotas antud katsel katsevõidu teeninud Thierry Neuville'ile 34,2 sekundiga.

Veidi peale Evansit sai katse saatuslikuks ka Sordole, kes sõitis suurelt kiiruselt teelt välja. Hispaanlane ei saanud avarii järel samuti katset jätkata ning tema jaoks on ka tänane võistluspäev läbi.