Torist Eesti sõjameeste mälestuskiriku juurest lähte saanud maratoni läbis esialgsetel andmetel 83 jooksjat, poolmaratoni distantsi lõpetas 152 osalejat. Esimesel Pärnu suvejooksul ja retkel pani end proovile ligemale 70 inimest.

Jooksupidu peeti troopilistes oludes – enam kui 30kraadises leitsakus ja päikeselõõsas, mille sarnast korraldajad ja enamik osalejad polnud varem kogenud. Sestap varuti teeninduspunktidesse mitmekordne veekogus ning rajale organiseeriti arvukalt kastmispunkte, mis paljude osalejate sõnul osutusid hädavajalikuks. Heitlus kuningliku distantsi võidu üle kujunes dramaatiliseks, kuna soolojooksu teinud tuntud jooksumees Aleksander Kuleshov vajus sadakond meetrit enne lõpujoont kurnatuse all kokku. Ehkki meedikud turgutasid atleedi üles, oli tema jaoks võistlus lõppenud. Võitjana saabus lätlane Sergejs Maslobojevs ajaga 2:58.16, teisena tulemusega 3:09.01 lõpetas Ahti Nuga spordiklubist Prorunner ning kolmandaks platseerus 3:19.38ga Alari Lumberg Anu jooksutrennidest.

„Jooksin Eestis kolmandat, Pärnus esimest korda. Rada oli profiililt meeldiv, eriti nautisin kurvilist metsarada,“ rääkis lätlane, kes enda sõnutsi metsas usinalt treenimas käib.

Ka naiste võit läks Lätti: üldarvestuses viiendana tulemusega 3:22,54 lõpetas Amanda Kruminja. Teisena resultaadiga 3:43.06 ületas finišijoone Moonika Kitt (Treeningpartner/Sportland), kolmas oli orienteerumisklubi West esindaja Mariann Sulg tulemusega 3:48.08.

Paikuselt Reiu Puhkekeskuse kõrvalt startinud poolmaratoni võitis 1:23,02ga Tarmo Reitsnik (Treeningpartner). Teisena lõpetas Treeningtiimi jooksja Martin Tarkpea (1:23.49), kolmas oli pärnakas Jaanus Mäe ajaga 1:25.29. Naistest oli ajaga 1:27.37 kiireim Kadiliis Kuiv (Prorunner). Teise koha saavutas ajaga 1:30.27 Anne-Ly Palm niisamuti Prorunnerist. Kolmas oli 1:41,26ga Getlin Urbus.

Esimest korda toimunud Pärnu suvejooksul võidutses ajaga 34.05 Marti Medar (Treeningpartner Sportland looksutiim). Naistest oli kiireim Liis-Grete Arro tulemusega 41.22 (#Head Inimesed).

Ühes maratoni stardipauguga kanti teatejooksjate poolt Iseseisvuse väljakule Eesti sõjameeste mälestuskirikus süüdatud mälestustuli. Tuntuimad tulekandjad olid olümpiapronks sõudja Andrei Jämsä, Euroopa parimaid jetisportlasi Jasmiin Üpraus ning tituleeritud maadleja Helary Mägisalu. Tõrviku võtsid vastu kindral Johann Laidoneri Seltsi liikmed eesotsas Trivimi Vellistega ja viisid selle kaitseväe soomukil Võidupüha paraadi linna Paidesse