Orša VITENit ei loetud põhjuseta finaalvastasseisu favoriidiks – meeskond läbis ideaalselt meistrivõistluste regulaarosa ja ka play-off’is kontrollis täielikult oma seeriate käiku. 2019/20. hooajal vallutasid oršalased tiitli just võitluses Gomeli VRZga, siis läks meeskonnal vaja kõiki viit mängu, et välja selgitada, kes väärib Valgevene meistritiitlit. Kas nüüdne seeria saab olema samavõrd pingeline, näitab vaid aeg, kuid meistrivõistluste regulaarosas jäid gomellased kaks korda alla valitsevale meistrile (1 : 2, 4 : 6), mis vaevalt et andis neile enesekindlust juurde hooaja olulisima stardi eel.

Tundus, et esimeses mängus koduparketil õnnestus VITENil vastasest jagu saada kahe kiire värava abil, kuid VRZ leidis endas jõudu, et tasandada kohtumise käiku ja võrdsustada seis juba enne vaheaega. Teisel poolajal oli mäng väga tasavägine ja võtmeepisoodiks kujunes külaliste koosseisu puudutav väljakult eemaldamine seisu 4 : 3 juures. VITEN realiseeris külmavereliselt numbrilise eelise, fikseerides lõpliku seisuna 5 : 3. Oršalaste jaoks oli see võit järjestikku 28-s, kuid VITENi peatreeneri Aleksei Popovi sõnul ei tähtsusta tema hoolealused niivõrd pikka edukat seeriat üle: „Paljud küsivad pika võitudest koosneva seeria kohta. Nii mängijad kui ka treenerid on juba lakanud sellele mõtlemast. Sisuliselt on meie jaoks alanud uued meistrivõistlused, kus meil pole õigust eksida – poisid saavad sellest aru.“

Nagu selgus, pidigi see muljet avaldav seeria lõppema numbri 28 juures, kuna teises mängus Gomelis õnnestus VRZ-l lõpuks leida viis, kuidas „energeetikute“ rünnakutele vastu seista. Peremehed avasid seisu juba esimesel minutil sirge trahvilöögiga ja minimaalne eelis püsis pool tundi, kuni oršalastel õnnestus võrdsus taastada. Seisuga 1 : 1 mäng veidi avanes – 33. minutil rebis VRZ taas ette, kuid kolm minutit hiljem jõudis VITEN taas vastasele järele – 2 : 2. Ent peremeestel siiski õnnestus võit välja rebida põhiaja raames: minut enne teise poolaja lõppu tõi Dmitry Los gomellaste jaoks niivõrd olulise võidu. Müüt VITENi võitmatuse kohta on hajutatud, kes teab, millise stsenaariumi järgi areneb nüüd seeria kuni kolme võiduni. Järgmine vastasseisu voor toimub Oršas 24. juunil.

Pronksmedalite seeriat peetakse kahe võiduni, kuid ka siin ei piisanud Stolitsal ja BCH-l kahest mängust auhinnasaaja väljaselgitamiseks. Minskis tegid raskes võitluses peremehed sammu medalite poole, realiseerides mängujärgsed penaltid tulemuslikumalt (3 : 3 põhiaeg, 5 : 3 penaltid), Gomelis aga võitles BCH oma võidu välja seisuga 3 : 2 kolm minutit enne mängu põhiaja lõppu. Nüüd selgub pronksmedalite saatus 23. juunil Minskis, Stolitsal on koduväljaku eelis, kuid vaevalt et BCH lahinguta alla annab.