WRC Rally Estonia kommertsdirektori Tarmo Hõbe sõnul on publiku pääs hooldusalale väga tugev sõnum. „Rally Estonia on esimene WRC etapp peale eelmise aasta Mehhiko rallit, kus publik pääseb hooldusalasse ning neljapäeva õhtul avashowle ja stardipoodiumile ning pühapäeval finišipoodiumile, mis saab seekord ühtlasi olema ka power stage poodium. See on suur samm ka WRC Promootori ja FIA jaoks, sest see on märk normaalsusesse tagasi liikumise kohta.

Loomulikult teeme seda kõike minimaliseerides riske. Üheksa pealtvaataja gruppi pääsevad oma programmi graafiku alusel hooldusalasse, üks stardi- ja üks finišipoodiumile,“ rääkis Tarmo Hõbe pressikonverentsil.

Kokku pääseb WRC Rally Estoniale 24 000 pealtvaatajat.

„Sellel aastal lõppeb Rally Estonia viimane, punktikatse ERM’i juures ja saame saata rahvusvahelisse telepilti otseülekande meie suurel laval toimuvalt lõputseremoonialt. Oleme ühendanud punktikatse poodiumi ja lõpupoodiumi. ERM’i ümbruses on seega ühendatud nii kommertsralli kui sportralli ja selline kompaktsus on midagi sellist, mida soovivad näha FIA, WRC Promootor ning sõitjad ja meeskonnad,“ lisas Hõbe.

Esmaspäeval avalikustati ka WRC Rally Estonia osalejate nimekiri, hea meel on tõdeda, et osalevate meeskondade nimekiri on väga tugev.

See koondab endasse 10 WRC autot eesotsas valitsevate maailmameistrite ja MM-sarja liidrite Sebastien Ogieri ja Julien Ingrassiaga ja eelmise aasta Rally Estonia võitjate ning 2019. aasta maailmameistrite Ott Tänaku ja Martin Järveojaga.

Rally 2 klassi autosid on nimekirjas 24 ja Junior WRC klassi sõitjaid on kaheksa. Lisaks
neile veel kuus meeskonda Rally3 ja Rally4 autodega.

Rõõm on tõdeda, et lisaks WRC klassile on igas kategoorias esindatud ka Eesti sõitjad eesotsas WRC 2 ja WRC 3 sarjas osalevate Georg Linnamäe ja Egon Kauriga.