Tšehhide kangelaseks kerkis 25-aastane Leverkuseni Bayeri ründaja Patrik Schick. Tšehh viis tasavägise avapoolaja lõpus peaga meeskonna juhtima, kui täpse tsenderdusega leidis mehe üles Vladimir Coufal.

Lõppseisu vormistas Schick 52. minutil tõelise iluväravaga. Nimelt märkas ründaja keskväljal, et šotlaste puurilukk David Marshall on väravast kaugele välja tulnud ning otsutas peale lüüa. Schicki kõrge kaarega teele saadetud pall maandus täpselt lati all võrgus.

Šotimaa ei visanud püssi põõsasse ning ajas väravat taga, kuid tšehhide kaitset neil lahti muukida ei õnnestunud. Paar head tõrjet tegi Tomaš Vaclik, korra päästis Stuart Armstrongi löögi puhul tšehhid värava latt.

STATISTIKA:

Loe eelvaadet blogi alt.

Šotimaa mängis suurturniiril viimati 1998. aasta MM-il. Euroopa meistrivõistlustel pääsesid šotlased viimati jalgpallipeole 1996. aastal. Nii 1992. kui 1996. aastal EM-il mänginud Šotimaa piirdus mõlemal korral alagrupiturniiriga.

Tšehhi on EM-idel olnud sage külaline. Tõsi, viimatisel EM-il jäid tšehhid alagruppi püsima. 2012. aastal jõudsid nad aga veerandfinaali, kuid kõige edukam turniir pärineb hoopis 2004. aastast. Toona langesid tšehhid konkurentsist poolfinaalis, kus kaotati hilisemale võitjale Kreekale.

Šotimaa ja Tšehhi läksid vastamisi ka mullu UEFA Euroopa Rahvuste Liigas. Toona võitis mõlemad kohtumised Šotimaa.

Kohtumine peetaks Glasgows ehk šotlased saavad esmakordselt ajaloos mängida suurturniiril koduväljakul.

Eeldatavad algkoosseisud:

Šotimaa: David Marshall (Derby County); Jack Hendry (Oostende), Grant Hanley (Norwich City), Kieran Tierney (Arsenal); Stephen O'Donnell (Motherwell), Scott McTominay (Manchester United), Callum McGregor (Celtic), John McGinn (Aston Villa), Andew Robertson (Liverpool); Lyndon Dykes (Queens Park Rangrs), Che Adams (Southampton)

Tšehhi: Tomas Vaclík (Sevilla); Vladimir Coufal (West Ham United), Ondrej Čelůstka (Praha Sparta), Tomaš Kalas (Bristol City), Jan Bořil (Praha Slavia); Tomaš Souček (West Ham United), Alex Král (Moskva Sparta); Lukaš Masopust (Praha Slavia), Vladimir Darida (Berliini Hertha), Jakub Jankto (Sampdoria); Patrik Schick (Leverkuseni Bayer)

"Tšehhi valmistab meile teistsuguseid probleeme kui Inglismaa ja Horvaatia, ehk see võib tekitada peavalu koosseisu valimises, kuid olen üsna kindel valikus. Minu jaoks on hea, et pole vahet, keda valin. Eeldan, et nad kõik mängivad riigi eest fantastiliselt. Treenerina on suur asi, kui saad kõiki mängijaid usaldada," sõnas UEFA kodulehe vahendusel Šotimaa loots Steve Clarke.

"Teame, mida oodata: raske mees mehe vastu võitlus, visa vastane ja kiirrünnakud. Peame olema 90 minutit täielikult keskendunud. Me ei loobu ründavast stiilist, kuigi ei saa eeldada, et suudame kõrgelt kogu mängu pressi teha. Tahame teha taktikaliselt hea esituse, mis oleks kolme punkti vääriline," lisas Tšehhi peatreener Jaroslav Šilhavy.

D-alagruppi kuuluvad veel Inglismaa ja Horvaatia. Inglased võitsid avamängu Horvaatia vastu 1:0.