Tsitsipas võitis tund ja 10 minutit kestnud avaseti kiires lõppmängus 7:6 (6). Teine sett kuulus 22-aastasele kreeklasele juba 6:2. Kolmandas setis tuli Djokovic mängu tagasi, minnes 3:1 juhtima ning võites seti 6.3. Neljanda seti võitis serblane kindlalt 6:2. Otsustav viies sett kuulus Djokovicile 6:4. 5:4 seisul suutis Tsitsipas esimese matšpalli päästa, kuid teise enam mitte.

Kohtumine kestis kokku 4 tundi ja 12 minutit. Djokovic sai kirja viis serviässa, Tsitsipas 14. Serblane tegi kokku 56 äralööki ja 41 sundimata viga. Tsitsipasel olid vastavad näitajad 61 ja 44. Murdepalle realiseeris Djokovic 5/16 ja Tsitsipas 3/8.

34-aastane Djokovic võitis karjääri 19. suure slämmi tiitli ning teise Prantsusmaal. Sellega jõudis ta kahest kangest konkurendist, Rafael Nadalist ja Roger Federerist vaid ühe triumfi kaugusele. Küll aga sai Djokovicist esimene tennisist suure slämmi avatud ajastul, kes suutnud kõik neli turniiri vähemalt kaks korda võita. Tema senine ainus French Openi võit pärines 2016. aastast.

Tsitsipas mängis täna esmakordselt suure slämmi finaalis.