Viimati oli Tšehhi naistennisist French Openil võidutsenud 1981. aastal, kui tiitli pälvis Hana Mandlikova. Viimase tšehhitarina oli slämmiturniiri võitnud 2014. aastal Petra Kvitova, kes triumfeeris Wimbledonis.

25-aastane Krejcikova kaotas avasetis kohe oma esimese pallingugeimi, kuid vajas lõpuks vaid 31 minutit, et kindel 6:1 võit võtta. Teise seti alguses murdis Pavljutšenkova kahel korral tšehhitari servigeimi, asus 5:1 juhtima ja võitis lõpuks kindlalt 6:2. Viimases setis tegi Krejcikova otsustava murde seitsmendas geimis. Juba seisul 5:3 oli tšehhitaril kaks matšpalli, kuid venelanna suutis need päästa. Lõpuks võttis Krejcikova karjääri esimese suure slämmi võidu neljandalt matšpallilt.

Tšehhi tennisist tegi küll Pavljutšenkovast 15 sundimata viga enam (31 vs 16), kuid äralööke kogunes tal 34 venelanna 23 vastu. Murdepalle realiseeris värske tšempion 14-st kuus, Pavljutšenkova 12-st viis.

Meesüksikmängu võitja selgitavad homme maailma esireket Novak Djokovic ja viies number Stefanos Tsitsipas.