Esimest korda 1928. aastal korraldatud Balti turniir on Euroopa vanim järjepidevalt kestnud koondistevaheline võistlus. Eesti võitis tänavu turniiri 83-aastase vaheaja järel.

"Suur aitäh mängijatele, treeneritele, personalile, fännidele, kaasaelajatele, korraldajatele, toetajatele ja partneritele! Võita 10 päeva jooksul Leedut, Soomet ja Lätit ning tuua Balti turniiri võitjakarikas koju oli emotsionaalselt erakordselt oluline," rääkis Eesti Jalgpalli Liidu peasekretär Anne Rei. "Soovime, et kõik huvilised näeksid ajaloolist karikat ja seepärast on see alates uuest nädalast ajutiselt Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi väljapanekus, kust karikas rändab hiljem tagasi A. Le Coq Arenale."

Alates 11. juunist saab Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis vaadata ka mitmekülgset jalgpallinäitust, mis on pühendatud suvisele vutimaailma suurpeole ehk Euroopa meistrivõistlustele. Ekspositsioonil näeb muuhulgas Itaalia legendi Paolo Maldini, Tšehhi ründestaari Jan Kolleri, Slovakkia kapteni Marek Hamšiku ning hollandlaste sangari Marc Overmarsi mängusärki. Lisaks on väljapanekus kümneid fännisalle, matšikavasid ja rinnamärke.

Huvitava lisaväärtuse loob fakt, et innuka maavõistluste pidajana tuntud Eesti koondis on aastate jooksul kohtunud kõikide tiimidega, kes hakkavad tänavusel Vana Maailma tšempionaadil esikoha nimel võitlema. Niiviisi on iga rahvusesinduse esemete juures presenteeritud vaatajatele ka lühike taustainfo vastasseisude minevikust ning tulemustest.

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum asub Tartus Rüütli tänav 15 ja on avatud kolmapäevast pühapäevani kella 11-st kuni 18-ni.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid