EOK kõrgeima tunnustuse, Eesti Olümpiakomitee teenetemärgi pälvisid: Leena Annus (kauaaegne spordiarst), Laine Erik-Kallas (olümpiasportlane 1964 Tokyos), Heino Enden (korvpalli edendaja, korvpalli maailma ja Euroopa meister), Sven Kolga (kauaaegne spordijuht, seenioride ja spordiveteranide liidu eestvedaja), Valeri Maksimov (kauaaegne spordiajakirjanik ja publitsist), Jüri Ratas (Eesti spordi edendaja), Martin Reim (Eesti rekordinternatsionaal, Eesti jalgpalli edendaja ja Sulev Roosma (purjespordi edendaja, Pirita olümpiapurjeregatt 1980 korraldaja).

"EOK teenetemärgi laureaadid on kõik inimesed, kelle tegevus spordivaldkonnas on olnud erakordselt silmapaistev ja teedrajav," sõnas EOK president Urmas Sõõrumaa. "Sport on väga selgelt osa ühiskonna kultuurist. Aitäh teile kõigile panuse eest Eesti spordi, olümpialiikumise ja meie kultuuri arengusse!”

“See oli mulle suur üllatus, et mind siia kutsuti ning et mind peeti EOK teenetemärgi vääriliseks," rääkis teenetemärgi kavaler Martin Reim. "Arvan, et see on vähe suuremate tegude eest kui vaid jalgpallis, pigem luges siin ühiskondlik pool, mida olen üritanud laiendada.”

EOK annab teenetemärke välja alates 2006. aastast ja selle on pälvinud 76 inimest.