Saksamaa lõi oma viimases EM-finaalturniiri eelses kontrollkohtumises juba esimese pooltunniga kolm väravat ja võitis avapoolaja 5:0. Sihile jõudsid Robin Gosens, Ilkay Gündogan, Thomas Müller, Kai Havertz ja Serge Gnabry.

Teise poolaja viiendal minutil lõi Timo Werner juba kuuenda värava. Veerand tundi enne kohtumise lõppu vähendas Aleksejs Saveljevs lätlaste kaotusnumbreid, kuid juba minut hiljem vormistas Leroy Sane lõppseisuks 7:1. Teisel poolajal tegi Saksamaa meeskond ka ridamisi vahetusi.

Läti oli võrreldes hiljutise Leedu mänguga, mis võideti 3:1, teinud algkoosseisus vaid kaks muudatust. Enne kohtumist oli seejuures selgunud, et üks lätlane oli andnud positiivse koroonatesti.

Kuna Eesti võitis Leedut 1:0, vajab meie koondis Balti turniiril esikoha saavutamiseks Läti vastu võitu.

Järgmisel teisipäeval alustab Saksamaa EM-i, kui kohtub alagrupi avamängus valitseva maailmameistri Prantsusmaaga. Veel kuuluvad väga tugevasse F-gruppi Portugal ja Ungari.