Šveitslane, kes maailma edetabelis hoiab kaheksandat positsiooni, alistas kolmandas ringis sakslase Dominik Köpferi (ATP 59.) 7 : 6 (5), 6 : 7 (3), 7 : 6 (4), 7 : 5 ning ütles juba mängujärgsel pressikonverentsil, et pole oma jätkamises kindel. Päev hiljem tuligi kardetud teade.

"Peale tiimiga arutamist otsustasin end turniirilt maha võtta. "Pärast kaht põlveoperatsiooni ja enam kui aastast taastusravi on oluline, et oma keha kuulaksin. Ma ei tohi end taastusravi ajal liiga kiiresti suruda. Mul on hea meel, et sain kolm kohtumist kirja. Pole paremat tunnet kui platsile naasta," sõnas Federer.

"Ma mõistan seda, kuid see ei meeldi mulle," ütles endine USA Davis Cupi koondise kapten ja ESPN-i analüütik Patrick McEnroe New York Timesile.

"See ei jäta head muljet, kui sa keset turniiri loobud. Üks asi on nihestada pahasti hüppeliigest ja lõpetada matš adrenaliini peal neid asju võib juhtuda. Kuid teine asi on minna turniirile teadmisega, et sa ilmselt ei ole võimeline seda lõpetama."

Endine Australian Openi turniiridirektor ja kunagine paarismängu maailma esinumber Paul McNamee kirjutas Twitteris: "Sa pole kommipoes, kus sa saad valida, milliseid matše sa mängid. Sinu teod mõjutavad teisi ja ka turniiri."

Federeri kaitseks astus välja maailma teine reket Daniil Medvedev: "Ma arvan, et see on raske teema, sest kui sa peale matši teatad, et annad ilmselt loobumisvõidu, tekitab see alati küsimusi. Köpfer, olles kaotanud just tasavägise matsi, ütleb: "Võib-olla ma oleks saanud paremini teha." Samal ajal on aga tennis julm spordiala. Kui Köpfer tahab olla järgmises ringis, siis vabandust, aga ta peab Rogerit võitma. See ei loe, kui ta hiljem loobub. Selline see tennis on. Et olla järgmises ringis, pead sa oma vastase alistama."

Federeri loobumise tõttu pääses ilma mänguta veerandfinaali üheksanda asetusega itaallane Matteo Berrettini, kes alistas kolmandas ringis 7 : 6 (6), 6 : 3, 6 : 4 lõunakorealase Kwon Soonwoo.

Maailma esireket Novak Djokovic kohtub täna kaheksandikfinaalis itaallase Lorenzo Musettiga (ATP 76.), 13-kordne French Openi võitja Rafael Nadal võtab vastu teise saapamaa esindaja Jannik Sinneri (ATP 19.).