Aastast 2002 kaks kümnendit järjest kõik meistritiitlid võitnud Tšehhovi "karud" olid eelmisel nädalal finaalseerias kahel korral CSKA-st üle. Esmaspäeval jäid pealinlased alla 24:29 (16:15) ja laupäeval juba selgemalt 21:32 (11:15). Jaanimaa sai avamängus CSKA kasuks kirja kolm tabamust, teises kohtumises jäi eestlane väravata.

Jaanimaa: põdeda pole midagi – hõbe on hõbe

"Esimeses finaalis oli meil reaalselt variante, aga väravavahid tegid kokku neli tõrjet ja nii on raske võita. Aga halbu päevi juhtub kõigil, kahjuks sattus laupäeval meil kogu meeskonnale üks tõeliselt kohutav päev. Jäime alla nii mentaalselt kui füüsiliselt ja 11 väravaga kaotades polegi midagi öelda," sõnas Jaanimaa.

"Olime Tšehhovile sel hooajal pidevalt napilt alla jäänud, korra viiki mänginud ehk põhimõtteliselt oli tegu võrdsete vastastega. Meil oli kaks võtmemängijat pikalt eemal ja nad küll püüdsid finaalis aidata, aga vormi polnud veel ollagi," vihjas eestlane tagaliinikaaslaste Pavel Atmani ja Stanislav Žukovi pikale eemalolekule.

"Uueks hooajaks saame juurde kaks joonemängijat, kes oskavad ka kaitses mängida – sealt jäi tänavu vajaka. Puhkame välja, vigastatud saavad terveks ja anname järgmisel hooajal juba kõvema lahingu. Põdeda pole midagi, hõbe on hõbe, sel korral oli Tšehhov parem," arvas CSKA-ga kevadel lepingut pikendanud Jaanimaa.

"Isiklikust vaatevinklist võib hooajaga rahule jääda. Suuri vigastusi polnud, mis on alati tähtis ja enamikes mängudes tegutsesin tulemuslikult. Pisitraumad jätsid hooaja lõpule küll jälje, kuid kokkuvõttes polnud paha aasta," hindas erinevates sarjades CSKA kasuks 44 mänguga 152 väravat visanud Eesti koondislane.

Karl Roosna on ühe võidu kaugusel 2. Bundesligast

Eestlastest on välismaal hooaeg veel lõpetamata vaid kahel "sakslasel". Neist Karl Roosnat ootab laupäeval ees katkendliku ja kokkusurutud hooaja tähtsaim kohtumine. 2. Bundesligasse tõusu nimel võõrustab Roosna koduklubi 1. VfL Potsdam korduskohtumises Rostocki HC Empori.

Avamäng võõrsil kulges suurema aja potsdamlaste kontrolli all, ent lõpu eel anti edu käest ja 15 sekundit enne lõppu juhtis Empor kahe väravaga. Lõpusekundil säilitas Roosna külma pea ja kohtumise parimana kaheksa väravat visanud eestlane realiseeris karistusviske. Empor sai 28:27 (13:16) võidu, ent Potsdamil on võimalus kodusaalis lahing enda kasuks pöörata.

Mait Patrail ja Rhein-Neckar Löwen pidid vastu võtma järjekordse kaotuse, jäädes võõrsil alla püsimajäämise nimel heitlevale HBW Balingen-Weilstettenile 30:32 (15:12). Patrail sai kirja ühe resultatiivse söödu. Löwen jätkab 43 punktiga neljandana ja heitlus pronksmedalite nimel tuleb vägagi tihe.

Bundesliga tabelitipus on SG Flensburg-Handewitt 60 ja mängu vähem pidanud THW Kiel 59 punktiga. Järgnevad SC Magdeburg 44, Löwen 43 ja Berlini Füchse 42 silmaga. Karl Toomi uuel tööandjal HSC 2000 Coburgil kustus nädalavahetusel viimanegi lootus püsima jääda ning nii mängivad Toom ja Coburg järgmisel hooajal 2. Bundesligas.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid