Mängu ainsa värava sepistas 49. minutil Manchester City 22-aastane ründaja Lukas Nmecha, kes alates eelmise aasta augustist mängib laenulepinguga Belgia klubis Anderlecht.

Sakslastele oli see kolmas U21 Euroopa meistritiitel läbi aegade. Viimasest kolmest turniirist on Saksamaa võitnud nüüd kaks, kaks aastat tagasi toimunud viimasel EM-il jättis nad tiitlist ilma Hispaania, kes võttis finaalis napi 2:1 võidu. Saksa noored tõstsid sama karika pea kohale 2009. ja 2017. aastal.

Sakslased tegid 14 pealelööki Portugali 10 vastu, neist raamide vahele olid suunatud vastavalt 6 ja 1.

"See on uskumatu, mida me siin teinud oleme," ütles Saksamaa poolkaitsja Niklas Dorsch (23) telekanalile Pro7. "Tuleb korralik tähistamine. Need, kes vastutavad, peavad vastutama ka selle eest, et ma homme lennukile jõuaks. Me oleme Euroopa meistrid. See on nii äge!"

Poolfinaalis oli Saksamaa alistanud 2:1 Hollandi, Portugali oli 1:0 üle Hispaaniast. Veerandfinaalis võitis Saksamaa pärast 2:2 lõppenud lisaaega penaltitega Taani, Portugal mängis lisaajal 5:3 üle Itaalia.