Sardiinia rallil WRC 2 sarja juhtinud norralase Mads Östbergi lootused oma klass kinni panna said 18. katsel suure tagasilöögi, sest tema Citroeni all olnud Pirelli rehv ei pidanud valule vastu ja purunes.

Pärast katse lõppu peksis Östberg mitu korda käsi vastu rooli ja emotsioonidest tulvil oli ka tema intervjuu.

Kui viisakalt tõlkida, oli Östbergi jutt selline: "Ma olen nii kuradi närvis. Kogu aeg juhtuvad samad asjad. Kuradi s*itad rehvid! Ma ei puutunud absoluutselt midagi, aga rehv läks ikkagi kohe katki. Olen nii kuradi tüdinud sellest!"

FIA hakkas olukorda uurima ning leidis, et Östberg on eksinud FIA rahvusvahelise spordikoodeksi ning FIA WRC koodeksi reeglite vastu. "Kuigi kohtunikud mõistavad, et hetke ajendil võib olla raskusi emotsioonide kontrollimisega - eriti siis, kui kiiruskatse ajal on probleeme olnud - peavad sõitjad siiski alati kontrollima sõnu, mida nad eetris ütlevad," seisis otsuses, kus lisati, et ropendamine pole spordimehele kohane käitumine.

Östberg sai trahvi 1000 euro ulatuses. Lisaks võetakse temalt üldarvestuses 25 punkti ära, kui ta tänavuse aasta jooksul taas sarnase reegli vastu eksib.

Östberg lõpetas ralli teisel kohal. Ta kaotas Jari Huttunenile 7,5 sekundiga.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid