Sakslased läksid veerandfinaalis vastamisi Šveitsiga. Kohtumine algas paremini Šveitsi jaoks. Avakolmandiku järel juhtis Šveits kohtumist 1:0, värava viskas 16. minutil Ramon Untersander.

Teise perioodi keskel kasvatas Fabrice Herzog šveitslaste eduseisu. Loetud minutid hiljem tõi sakslased mängu tagasi Tom Kühnhackl, tehes seisuks 1:2. Viigiväravat ajas Saksamaa taga terve viimase kolmandiku. Kõigest 44 sekundit enne normaalaja lõppu jõudis sihile Leon Gawanke, viies sellega kohtumise lisaajale.

Kuna lisaajal väravat ei nähtud, ootasid ees karistusvisked. Karistusvisetel said mõlemad koondised esimese nelja katsega sisse ühe litri. Šveitslastel ebaõnnestus ka viiendana viskama läinud Gregory Hofmann. Sakslane Marcel Noebels aga viiendas voorus ei eksinud ning tõi Saksamaale magusa võidu.

USA alistas samal ajal 6:1 Slovakkia. Juba avakolmandiku lõpuks juhtisid ameeriklased 3:0, kui täpsed olid Brian Boyle, Colin Blackwell ja Conor Garland. Teisel kolmandikul viskas Peter Cehlarik ühe värava tagasi, aga Blackwell taastas 16. minutil USA kolmeväravalise eduseisu. Viimasel perioodil said käe veel valgeks Alexander Chmeleveski ja Garland.

Neljapäeva õhtul selguvad ka ülejäänud poolfinalistid. Soome läheb vastamisi Tšehhiga, Venemaa kohtub Kanadaga. Mõlemad kohtumised algavad kell 20.15.