Kanada alustas Riia MM-turniiri kolme kaotusega - Lätile, USA-le ja Saksamaale -, kuid suutis lõpuks viimasena B-alagrupist edasi pääseda. Venemaa võitis seevastu kuus mängu seitsmest (ainus kaotus Slovakkiale) ja lõpetas A-grupi kindlalt esikohal.

"Kanada on haavatud metsloom. Haavatud metsloom on alati ohtlik. Peame minema ja võitlema, mängima täieliku keskendumise ja pühendumusega," sõnas Tretjak Venemaa meediale.

Tretjaki arvates ongi kõige ohtlikum just veerandfinaalkohtumine, sest erinevalt poolfinaalist pole meeskonnal kaotuse korral enam võimalust medalite nimel võidelda.

Tretjak rõhutas, et Kanada meeskond häälestub venelastega kohtumiseks eriliselt ning võrdles kahe meeskonna vastasseisu CSKA ja Spartaki mänguga.

"Polnud tähtis, mis seisus oli Spartak, nad andsid meile alati kõva lahingu. Seetõttu peab Venemaa koondis mängima oma mängu ja olema väga distsiplineeritud," lisas hokijuht.

Ülejäänud MMi veerandfinaalides kohtuvad Šveits - Saksamaa, Soome - Tšehhi ja USA ja Slovakkia. Kõik need mängud peetakse homme.