Rootsi asus avakolmandikul Jespen Frodeni väravast juhtima ja hoidis eduseisu kuni lõpuperioodi keskpaigani. Siis viskas Anton Slepõšev viigivärava ja juba 12 sekundit hiljem viis Aleksander Barabanov venelased juhtima. Rootsi päästis lisaajale Victor Olofsson, kes tegi 56. minutil seisuks 2:2.

Kuna lisaajal väravaid ei nähtud, ootas ees karistusvisete seeria, mille suutis võita Venemaa.

Rootsi kaotus tähendab, et neil on A-alagrupis sarnaselt neljandal kohal asuvale Tšehhile 10 punkti, kuid kuna omavahelise mängu võitsid tšehhid, on rootslaste lootused kustunud. Tšehhil jääb veel homme mängida Slovakkiaga. Võit tõstis Venemaa alagrupi liidriks.

Teises alagrupis võitis Norra Kasahstani 3:1. Homme on seal edasipääsu seisukohalt otsustavad mängud Läti ja Saksamaa ning Soome ja Kanada vahel. Play-offi ehk veerandfinaali koht on kindel soomlastel ja ameeriklastel.