Rootslaste jaoks oli tänane kohtumine ellujäämismäng. Kaotuse korral poleks svenssonitel esmakordselt alates 1937. aastast MM-il kaheksa parema sekka asja olnud.

Kohtumist läksidki juhtima slovakid, kui avakolmandiku lõpus viskas värava Peter Cehlarik. Teise perioodi keskel viigistas Marcus Sörensen seisu. Viimane sõna jäi ka rootslastele, kui viimase perioodi 12. minutil viskas värava Victor Olofsson. 3:1 lõppseisu vormistas viimasel minutil Isac Lundeström.

Rootsi tõusis A-grupis üheksa punktiga neljandale kohale. Slovakkia on 12 silmaga kolmas.

Tabeliseis A-grupis:

B-grupis pidasid põnevuskohtumise maha võõrustaja Läti ning alagrupi liider Soome. Saku Mäenalanen viis neljandal minutil soomlased ette, kuid Martins Dzierkalsi tabamus kaks minutit enne avakolmandiku lõppu tõi tabloole 2:2 viigiseisu.

Iiro Pakarinen viis teise perioodi 16. minutil taas Soome ette. Soomlased said eduseisu nautida kuni kolmanda perioodi keskpaigani, mil taas sahistas võrku Dzierkals. Rohkem väravaid normaalajal ei visatud ehk ees ootas lisaaeg. Kui juba tundus, et võitja selgub karistusvisete järel, siis nii siiski ei läinud. Neli sekundit enne lisaaja lõppu tõi Anton Lundell Soomele magusa võidu.

Soome jätkab 15 punktiga B-grupi liidrina. Läti küll kaotas, kuid teenis tänu lisaajale ühe punkti juurde.