Rootslased jäid 8. minutil kaotusseisu ning viigistasid alles avakolmandiku 16. minutil arvulisest ülekaalust (15:18 Marcus Sörensen). San Jose Sharksi ründaja Sörensen andis väravasöödu ka kahele viimasele väravale (teise perioodi 12:08, kolmanda perioodi 12:34) - mõlemad vormistas Moskva CSKA edurivimees Mario Kempe. 2:1 juhtvärava sepistas teise perioodi 8. minuti alguses (7:00) kaitsja Jonathan Pudas.

Neljas kaotus viie mängu jooksul poleks veel Rootsi edasipääsulootusi kustutanud, kuid oleks veerandfinaalipääsu teinud teoreetiliseks ning sõltuvaks teistest tulemustest.

B-alagrupi tänases esimeses mängus võttis oma teise järjestikuse võidu turniiri kolme kaotusega alustanud Kanada, alistades 4:2 (1:0, 1:1, 2:1) Kasahstani. Võitjate väravad viskasid arvulisest ülekaalust Andrew Mangiapane ning võrdsest mängus Adam Henrique ja Cole Perfetti ning tühja väravasse kolm sekundit enne mängu lõppu Conor Brown.

Kell 20.15 kohtuvad B-alagrupis Läti ja Norra ning A-alagrupis Taani ja Valgevene.