Mäletatavasti selgus nädala alguses, et Linnamäe ja Korsia ei saa Portugali MM-rallil osaleda, sest ukrainlane andis positiivse koroonaproovi. FIA otsusest aga selgus, et Korsia ei andnud sellest ise ralli korraldajatele teada.

FIA teatel andis Korsia reeglite kohaselt möödunud pühapäeval koroonaviiruse testi, mis osutus positiivseks. Korsia ei andnud sellest aga korraldajatele teada ning tegi omal algatusel veel kaks antigeenide testi ja ühe PCR testi, mis osutusid kõik negatiivseks.

Kohalikule koroona akrediteerimiskeskusele andis kaardilugeja teada aga ainult negatiivsetest testidest. Positiivse testi jättis mees enda teada.

Mõistagi Portugali terviseameti süsteemis Korsia positiivne test siiski ilmus ning nad andsid sellest teada ka Portugali ralli korraldajatele. Korraldajad võtsid koheselt ühendust ALM Motorsporti tiimiga, kõik liikmed pidid jääma karantiini. Kui Korsia peab isolatsiooni jääma kümneks päevaks, siis tema tiimikaaslased võisid juba reedel riigist lahkuda.

FIA otsustas Korsiale määrata kuuekuulise MM-sarjas osalemise keelu, mis kehtib 22. novembrini. Seega Korsia enam WRC-s tänavu osaleda ei saa, sest hooaja viimane etapp peetakse 11. - 14. novembrini Jaapanis.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid