Mäletatavasti avaldas Loeb märtsis, et lõpetab koostöö kaardilugeja Daniel Elenaga, kes talle üle 20 aasta kaarti luges. Nimelt keskendub 47-aastane Loeb pärast WRC-sarjast loobumist ainult Dakari kõrberalli võitmisele. Tema tööandja Prodrive'i hinnangul oli ekipaaži nõrgaks lüliks just Elena ja Suurbritannia võistkond palus prantslasel kauaaegsest kaardilugejast loobuda. Seda Loeb tegigi.

Prantsusmaa väljaande L'Equipe kaalus Loeb Lurquini ja Hispaania mootorratturi Xavier de Soultraiti vahel. Mõlema mehega ka salajase testisõidu teinud Loebi valik langes lõpuks Lurquini kasuks.

"Tema lähenemine võistlusele ning kogemused sellisel maastikul veensid mind," sõnas Loeb sotsiaalmeedias. "Möödunud nädalal avalikustati 2022. aasta Dakari ralli rajad, kus navigeerimine mängib veel suuremat rolli. See mõjutas ka kindlasti minu otsust."

"Nüüd hakkame Fabianiga koos töötama ja paneme kokku programmi, mis aitaks meil paremini üksteist tundma õppida ja aitaks olla valmis kuulsaks võistluseks," lisas Dakari ralli võitu jahtiv Loeb.

1975. aastal sündinud Lurquin on varemgi Dakari rallil võistelnud. 2020. aasta sõidul teenis ta koos Mathieu Serradoriga ühe katsevõidu. Üldarvestuses said nad toona kaheksanda koha. Kokku on Lurquin kaardilugejana osalenud kuuel Dakari võistlusel.