34-aastane Nadal kindlustas finaalipääsu 6:4, 6:4 võiduga ameeriklase Reilly Opelka (ATP 47.) üle. Hispaanlasele piisas ühest servimurdest mõlema seti keskel. Matš kestis poolteist tundi.

Djokovic vajas itaallase Lorenzo Sonego (ATP 33.) alistamiseks kolme setti, võites kahe tunni ja 45 minutiga 6:3, 6:7 (5:7), 6:2.

Djokovic käis sarnaselt Sonegole laupäeval väljakul kahel korral, sest pidi eelnevalt lõpetama vihma tõttu pooleli jäänud veerandfinaali Stefanos Tsitsipase (ATP 5.) vastu. Katkestamise hetkel oli serblane kaotusseisus 4:6, 1:2, kuid täna suutis Djokovic võita teise ja kolmanda seti võrdse tulemusega 7:5.

Sonego võitis täna lõpuni mängitud veerandfinaalis maailma 7. reketit Andrei Rublevit 3:6, 6:4, 6:3.

Tegemist on juba kuuenda Nadali ja Djokovici vahelise finaaliga Roomas. Siiani on mängudega 3:2 peal hispaanlane.