"See oli tõeliselt raske mäng. Skoor oli peaaegu kogu aeg minu kahjuks, kuid ma olin seal, ma võitlesin, ei andnud midagi kergelt ära," sõnas 34-aastane Nadal, kes oli avasetis taga 0:4 ja teises 0:3.

"See oli väga tähtis võit. Et ma suudan selliseid mänge võita, nii pikki mänge," lisas 20-kordne suure slämmi turniiride võitja.

Ka kolmanda seti alguses pääses Šapovalov murdega ette - 3:1 -, kuid Nadal suutis koheselt tagasi murda. Kaheteistkümnendas geimis oli Kanada tennisistil ka kaks matšpalli, ent Nadal viis kohtumise kiiresse lõppmängu, mille võitis 7:3.

Veerandfinaalis kohtub Nadal Alexander Zvereviga (ATP 6.), kes alistas Kei Nishikori (ATP 45.) 4:6, 6:3, 6:4.

Maailma esireketil Novak Djokovicil oli kerge tööpäev, kui ta võitis kõigest 70 minutiga Alejandro Davidovich Fokina 6:2, 6:1. Järgnevalt mängib serblane viienda asetusega Stefanos Tsitsipasega, kes alistas Matteo Berrettini 7:6 (7:3), 6:2.