Kehra alustas viimast kohtumist väga agressiivse ja kõrge kaitsega. Kui veel Viktor Nikolajev tegi väravasuul järjestikku tõrjeid ning David Mamporia pommitas teisel pool väljakut, siis oldigi nelja minutiga 4:0 ees. Peagi viskas Sigmar Seermann seisuks 6:1, enne kui Tapa kuuajalisest mängupausist tingitud rooste maha kraapis ja mängu sisse sai.

Rail Ageni ja Ilja Kosmirak vähendasid vahet, aga Kehra tegi kiire 5:0 vahespurdi ja kaks Danil Gumjanovi realiseeritud kiirrünnakut seadsid seisuks 14:5. Tapal hakkasid lisaks Kosmirakile tabama ka Endrik Jaanis ja päev varem 24. sünnipäeva tähistanud Martin Adamson, kuid lähemale kui viis väravat ei saadud.

Pidurdamatus hoos oli Mamporia, kes ainuüksi avapoolajal tabas kaheksa korda. Tabeliseisu silmas pidades polnud kohtumisel tähtsust, aga mängus oli nii tempot kui ka võitlust. Puhkepausile mindi Kehra 21:13 eduseisus. Skoorirohke mäng jätkus teiselgi pooltunnil ning Seermann kasvatas 34. minutil vahe esmakordselt kümne väravani – 25:15.

Kehra külalistele armu ei andnud, jätkati agressiivselt ja tempokalt ning saadi lõpuks 43:30 võit. Mamporia viskas 11, Seermann üheksa ja Gumjanov kuus väravat. Tapa poolel tabas Adamson seitse ning Kosmirak, Ageni ja Jaanis viis korda.

Tapalased jäid küll sel hooajal esinelikust välja, kuid lisaks karikavõistluste pronksmedalile rändab nende klubisse meistriliiga parima väravaküti auhind. Ainsa pallurina jõudis tänavusel hooajal kolmekohalise numbrini vasakäär Rail Ageni, kes viskas Tapa kasuks 104 väravat.

Liiga sümboolse koosseisu koostamisel ütlesid oma arvamuse nii meeskonna peatreenerid, eksperdid kui ka internetihääletusel osalenud käsipallifännid. Seitsme mängija sekka mahtusid vaid esikolmikutiimide pallurid – Servitist kolm ning Tallinnast ja Kehrast kaks. Nende seas on rekordimeheks Kaspar Lees, kes valiti meistriliiga All Stars'i viiendat puhku, ent seda esmakordselt mängujuhina.

Hooaja parimad väravakütid: Rail Ageni (Tapa) – 104, Hendrik Koks (Viljandi) – 97, Mathias Rebane (Serviti) – 89, Taavi Tibar (Raasiku) – 83, Vahur Oolup (Tapa) – 80, Martin Nerut (Raasiku) – 73, Markus Viitkar (Tallinn) – 72, Dmõtro Jankovski (Kehra) ja Dmõtro Turtšenko (Tallinn) – 71 väravat.

Eesti meeste meistrivõistlused 2020/2021:

1. Põlva Serviti: Jürgen Lepasson, Sander Sarapuu, Tõnis Kase, Kristjan Muuga, Markel Veiko, Otto Karl Kont, Mathias Rebane, Raiko Rudissaar, Eston Varusk, Henri Sillaste, Arturs Meikšans, Christofer Viilop, Siivo Sokk, Anatoli Tšezlov, Ülljo Pihus, Indrek Neeme, Henri Hiiend, Andris Celminš, Carl-Eric Uibo, Alfred Timmo, Mario Karuse. Treenerid ja esindajad Kalmer Musting, Rein Suvi, Peep Päll, Ly Kamja, Andres Neeme.

2. Tallinn: Armis Priskus, Risto Lepp, Risto Kiil, Martti Viitkar, Markus Oliver Mädo, Rauno Aus, Kalev Kütt, Marek Karu, Markus Viitkar, Rainer Kelk, Siim Kristjan Piirsalu, Mikk Pinnonen, Karmo Harju, Kaspar Lees, Karl Kramm, Andrei Vahnovitš, Dmõtro Turtšenko, Marius Aleksejev, Jesper Bruno Bramanis. Treenerid ja esindajad Risto Lepp, Taavi Tibar, Martin Lillepea, Ergo Rohi, Jüri Lepp, Martin Aasna, Riho-Bruno Bramanis.

3. HC Kehra/Horizon Pulp&Paper: Mihkel Vaher, Indrek Normak, David Mamporia, Steve Luks, Danil Gumjanov, Viktor Nikolajev, Janar Mägi, Sigmar Seermann, Siim Normak, Tanel Vilks, Dmõtro Jankovski, Vladislav Naumenko, Anton Borovski, Sergio-Silver Kreegimaa, Mikk Aasmaa, Artjom Buš. Treenerid ja esindajad Mart Raudsepp, Jaan Kauge, Priit Pajus, Roel Pedanik, Margus Nõlvak, Rene Kaalo.

Järgnesid: 4. Viljandi HC, 5. SK Tapa/N.R. Energy, 6. Raasiku/Mistra.

Meistriliiga sümboolne koosseis:

Väravavaht – Viktor Nikolajev (HC Kehra/Horizon Pulp&Paper)

Paremäär – Danil Gumjanov (HC Kehra/Horizon Pulp&Paper)

Paremsisemine – Andris Celminš (Põlva Serviti)

Mängujuht – Kaspar Lees (Tallinn)

Joonemängija – Markus Viitkar (Tallinn)

Vasaksisemine – Alfred Timmo (Põlva Serviti)

Vasakäär – Mathias Rebane (Põlva Serviti)

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid