Üheks võtmehetkeks oli mõlemalt poolt üles-alla kõikunud avageimi lõpp. Väga hea emotsiooniga mänginud Eesti tuli välja 16:19 kaotusseisust ja läks Laura Partsi serviässa ja Nette Peidi rünnaku järel ette 22:20, ometi anti lõpus edu käest. Teises geimis oli viimane viigiseis 17:17, kolmandas võitles Valgevene korraliku edu varem sisse ja neid kinni püüda Lorenzo Micelli hoolealustel ei õnnestunud, ei aidanud ka treeneri tehtud ohtrad vahetused.

Eesti poolelt tegi tugeva esituse diagonaalründaja Kertu Laak, kes kogus 16 punkti (efektiivsus +12; resultatiivsus 47%). Neist 14 sai ta kirja juba kahe geimiga, kolmandas geimis võttis Micelli ta puhkama. Laaki toetasid Kristiine Miilen 6 (+1), Nette Peit 6 (-1), Liis Kullerkann 5 (+3), Silvia Pertens 3 (+2), Eliise Hollas 3 (+1), Kadi Kullerkann 2 (+2), Anu Ennok 1 (-2) ja Laura Parts 1 (-2) silmaga.

Sidemängijana tegutses tavapäraselt Julija Mõnnakmäe, kolmandas geimis andis Micelli võimaluse noorele Karolina Kibbermannile. Avageimis vigastas Hollas jalga, teda asendas Parts, kuid koondise raudvara liitus pärast jala teipimist taas mänguga.

Valgevene tulemuslikumad olid Tatjana Markevitš (13) ja Hanna Klimets (11). Vastased olid oluliselt paremad servi vastuvõtul (Valgevenel 55%, Eestil 35%), rünnak oli üsna võrdne (40% - 38%), blokis taas võõrustajatel suur ülekaal (11 - 4), samuti serviässade osas (7 - 2). Üle pika aja sai Eesti naiskond mängida pealtvaatajate ees, nimelt Minskis lubati publik saali.

Üldiselt eeldada võiski, et Valgevene on A-grupis soosik. Homme kell 18 läheb Eesti vastamisi Šveitsiga, kes peaks olema eeldatavalt jõukohasem oponent. Selle nädala jooksul mängivad Minskis kõik kolm võistkonnad üksteisega kaks korda läbi, EM-pileti lunastavad kaks esimest. Eelmises EM-valiksarjas suutsid eestlannad esmakordselt edasi pääseda ja selline eesmärk on püstitatud ka seekord.