Eesti konkureerib Türgis Läti, Itaalia, Ungari, Türgi, Leedu, Sloveenia ja Inglismaaga. Otsustavasse kolmandasse ringi pääseb viis koondist. Seal võitlevad olümpiapiletite nimel vaid need mängijad/koondised, kes pole veel olümpiapiletit kindlustanud, lisaks 15 koondisele osaleb finaalis korraldaja. Tokyo olümpiale pääsevad vaid turniiri võitjad.

Tänases veerandfinaalis oli Eesti vastaseks tugev Itaalia. Esmalt kohtus meie esiduo Kusti NõlvakMart Tiisaar itaallaste Gianluca Dal Corso – Tobia Marchettoga ja eestlased võtsid kindla 2:0 (21:16, 21:17) võidu, kirjutab Volley.ee. Timo Lõhmus – Dmitri Korotkov pidid seejärel tunnistama Jakob Windischi – Samuele Cottafava 2:0 (21:17, 21:11) paremust ja veerandfinaali võitja pidi selgitama otsustav kolmas mäng.

Seal läksid vastamisi Nõlvak – Tiisaar ja Windisch – Cottafava. Avageimi võitis Eesti duo 21:15, ent teises geimis vigastas Tiisaar hüppeliigest. Pärast pikka tohterdamist lasi ta arstidel hüppeliigese kinni teipida ning otsustas kohtumist jätkata. Teist geimi siiski võita ei suudetud ja ka kolmandas tuli tunnistada vastase paremust. Kokkuvõttes seega 1:2 (21:15, 15:21, 7:15) kaotus ja poolfinaali ei pääsetud.

Homme seisab Eesti koondisel ees mäng 5. kohale ehk edasipääsu nimel järgmisse ringi. Eesti vastaseks on tuttav Leedu koondis: Artur Vasiljev – Robert Juchnevic ja Audrius Knasas – Patrikas Stankevicius. Loodetavasti saab Tiisaar ka homme väljakule tulla.