Maanteeratturitest on Tokyo olümpiamängudel Tanel Kangert, kes igapäevaselt sõidab Austaalia tiimis (Team BikeExchange). Teise sportlase osalemine selgus alles äsja, kui Rein Taaramäe loobumisel otsustas maanteeratturite koondise peatreener Jaan Kirsipuu saata olümpiale Peeter Pruusi, kes sõidab Itaalia klubis (Torpado Süditrol) ja võistleb maastikuratturina, kuid on mitmekülgse ratturina tõestanud end ka hea maanteeratturina.

See otsus oli ainuõige, kui arvestada Tokyo võistlusraja väljakutsuvat mägist profiili 24. juulil toimuval ühisstardist maanteesõidul (234 km ja 4865 tõusumeetrit). Üldse võisteldakse kokku kahel päeval, neist teine on 28. juulil toimuv individuaalne ajasõit.

"Peeter Pruus on mitmekülgne rattur, kellele selle olümpia mägine profiil peaks hästi sobima, lisaks on ta oma taset ja valmisolekut tõestanud näiteks eelmise aasta maailmameistrivõistlustel," kommenteeris Eesti Jalgratturite Liidu peasekretär Urmas Karlson.

"Olen selle üle väga õnnelik, et saan Eestit olümpial esindada. Teadsin, et olen nn “varumees”, aga poolteist kuud tagasi, kui Kirsipuu mulle helistas, muutus asi juba reaalsemaks. Olin elevil, aga tahtsin kindla vastuse saada võimalikult kiiresti, et teha vajalikud muudatused ettevalmistuses ja ratta valikul. See on suur au ja lisab motivatsiooni treeninguteks, et maksimaalselt sõiduks valmis olla. Eesmärgiks on võimalikult hästi sõita ehk siis, kas Tanelit aidata või võimaluse korral ise midagi korda saata. Olen suhteliselt vähe sellised sõite teinud, kuigi minu maastikuratta maratonid on tihtipeale sarnase pingutusega. Olümpiavorm on samuti väga kena, täiesti uus ja värske disain ning veidi heledamad toonid võiksid kuumas kliimas abiks olla," rääkis Pruus.

Maastikurattur Janika Lõivu kvalifitseerumine Tokyo olümpiale selgub peale Saksamaa (8.-9. mai) ja Tšehhi (15.-16. mai) MK-etappide tulemusi, hiljemalt 18. maiks.

Lisaks tutvustas Eesti Jalgratturite Liit spetsiaalselt Tokyo olümpiaks loodud kollektsiooni, mille taga on kodumaine rattariiete bränd moomoo, olles Eesti olümpiakoondise rattariidepartneriks juba teist olümpiat järjest. Tokyo olümpiavormi iseloomustavad märksõnad on minimalism, stiilipuhtus ja rahvusliku värvipaleti värskendamine.

Graafilise lisaelemendina on kasutatud ringi motiivi, mis kannab ajakohaselt ühtsuse, edasiliikumise ja olümpismi sõnumit. Moomoo olümpiakollektsiooni saavad SIIT tellida kõik rattafännid 16. maini, igast tellimusest läheb osa rattaspordi järelkasvu toetuseks.

Eesti ratturite olümpiakollektsioon.
Eesti ratturite olümpiakollektsioon.