Anadolu Efes alistas otsustavas viiendas veerandfinaalmängus Madridi Reali 88:83. Istanbulis peetud põnevusmängu saatus otsustati alles lõpuminutiga. 39 sekundit enne sireeni viis Krunoslav Simoni kaugvise Anadolu Efesi ette 83:80 ja seejärel realiseeris Chris Singleton Sergio Llulli möödaviske järel mõlemad vabavisked. Llull suutis veel lõpus vahe kolmele punktile vähendada, ent siis vormistas Vasilije Micic vabaviskejoonel lõppseisu.

Kodumeeskonna kangelane oli Singleton, kes tõi suurepärase visketäpsuse juures 26 punkti ja hankis 8 lauapalli. Micic lisas 18 ja Simon 17 punkti. Reali tulemuslikumana jõudis Nicolas Laprovíttola 17 silmani.

Anadolu Efes oli kaks esimest kohtumist võitnud koduväljakul vastavalt 27 ja 23 punktiga, kuid seeria kaks järgmist mängu kuulusid Realile.

Istanbuli tippklubi läheb Final Fouri poolfinaalis vastamisi Moskva CSKA-ga. Venemaa klubi võitis oma seeria Istanbuli Fenerbahce vastu 3:0.

Milano Olimpia alistas otsustavas viiendas mängus oma koduväljakul Müncheni Bayerni 92:89 ja pääses 29-aastase vaheaja järel Final Fouri. Veel 1.18 enne lõpuvilet oli itaallaste edu turvaline 91:79, kuid sakslased suutsid lõpu põnevaks teha. Shavon Shields viskas võitjatele koguni 34 punkti.

Barcelona ei lasknud end otsustavas mängus Peterburi Zeniidil enam üllatada ja võttis kodus kindla 79:53 võidu. Avaminutitest peale kindlalt mängu valitsenud Hispaania gigandi resultatiivseim oli Cory Higgins 15 punktiga, Nick Calathes lisas 12 ning Kyle Kuric ja Brandon Davies võrdselt 11 punkti.

Barcelonat ootab poolfinaalis Milano Olimpia.