"Kui meil on juba üldine palgalagi, siis võib osutuda vajalikuks piirata ka välismängijatele kulutatud raha," ütles Tretjak uudisteagentuurile TASS.

Legendaarne hokiväravavaht andis välismängijate palgalaeks ka konkreetse summa: 150 miljonit rubla ehk umbes 1,67 miljonit eurot klubi kohta.

Selline otsus sunniks klubisid oma kulutusi drastiliselt vähendama, sest hetkel maksavad KHL-i klubid välismängijate palkadeks mitu miljonit eurot.

Näiteks teenib Venemaa ajakirjanduse andmetel Ufa Salavat Julajevi soomlasest mängumees Teemu Hartikainen 1,1 miljonit eurot ja tema tiimikaaslane Juha Metsola täpselt miljoni. Summad ei sisalda seejuures erinevaid boonuseid, mis on lepinguga fikseeritud.

Kui ühel klubil lubataks tulevikus välismängijatele kulutada aastas kokku vaid 1,67 miljonit, muudaks see märkimisväärselt Euroopa hokimängijate turgu. Pakutakse, et KHLi domineerimine kukuks kokku.

Tretjaki sõnul aitaks selline samm aga Venemaa jäähoki taset tõsta. "Hoolitsen alati Venemaa mängijate ja rahvuskoondise kandidaatide eest ning olen valmis kaitsma nende huvisid. Oma inimesi peab usaldama," ütles president.

Aasta tagasi kehtestati KHL-is palgalaeks 900 miljonit rubla (umbes 9,9 miljonit eurot). Reeglite järgi võib KHL-i Venemaa meeskondades olla maksimaalselt viis välismängijat.

Uuel hooajal hakkab maailma tugevuselt teises jäähokiliigas mängima ka Eesti koondislane Robert Rooba, kes sõlmis üheaastase lepingu Venemaa klubi Tšerepovetsi Severstaliga.