Real läks neljandat kohtumist 17:0 juhtima, aga poolajapausiks leiti ennast 36:47 kaotusseisust. Teisel poolajal suutis Türgi klubi esialgu edu hoida, aga Real lõpetas teist mängu järjest kohtumise marulise lõpuspurdiga.

Seitse ja pool minutit enne lõppu oli Real 59:72 kaotusseisus. Siis tehti 19:2 spurt ja individuaalsele punnitamisele lootnud Efes oligi murtud. Otsustavatel hetkedel tabasid tähtsaid vabaviskeid vanameistrid Sergio Llull ja Rudy Fernandez.

Reali kasuks viskas 19-aastane Usman Garuba 24 punkti, lisaks võttis andekas korvialune jõud 12 lauapalli. Jaycee Carroll panustas võitu 20 punktiga, Llull lisas 8 punkti ja 8 korvisöötu.

Anadolu Efesi resultatiivseim oli 23 punktiga Rodrigue Beaubois, 22 punkti viskas Shane Larkin.

Selle paari võitja läheb Final Fouri poolfinaalis vastamisi Moskva CSKA-ga. Venemaa klubi võitis oma seeria Istanbuli Fenerbahce vastu 3:0.

Teise poolfinaalpaari selgitavad Barcelona ja Peterburi Zenit (Barcelona juhib 2:1) ning Milano Olimpia ja Müncheni Bayern (Milano juhib 2:1).