Neljapäeval hakkavad esimest finalisti selgitama teise asetusega Pärnu Sadam ja kolmanda asetusega Rapla Avis Utilitas, reedel lähevad vastamisi suurfavoriit Kalev/Cramo ja neljanda asetusega Rakvere Tarvas.

Nii poolfinaalid kui ka medalimängud peetakse kolme võiduni.

Pärnu Sadama peatreener Heiko Rannula ütles, et veerandfinaalis Tallinna Kalev/TLÜ-ga hüppeliigest vigastanud Mihkel Kirves võiks homme rivis olla. Rannula usub, et heitlus Raplaga tuleb tasavägine.

"See on pikk seeria. Võib-olla ühest plaanist ei piisa. Tuleb nii mängude kui ka kogu seeria jooksul variante proovida," rääkis ta.

Pärast edukat põhihooaega on Pärnu kandnud seeriates favoriidikoormat, aga Kalev/TLÜ-d võideti alles pärast suur pingutust.

"Miks olekski pidanud kerged mängud olema? Jah, põhiturniiri tabel oli selline, et Kalev oli viimane ja meie teised. Arvan, et see nende tegelikku taset või jõudu ei näidanud. Meile oli selliseid mänge kindlasti vaja. Eks ole näha, kuidas me poolfinaali esimeses mängus käime saame," arutles Rannula.

Heiko Rannula.

Rapla juhendaja Toomas Annuk enda võistkonna õlule suuri kohustusi panna ei soovinud.

"Meil on pinget vähem. Pärnu on suurte ambitsioonidega klubi ja põhihooajal panid nad meid korralikult paika. Võib-olla on meil survet vähem ja saame vabamalt mängida. Analoogne seis nagu Tartul meie vastu. Proovime esimeses mängus vastu pusida. Ideid meil on," lausus ta.

Pärast viimast mängu Tartuga ütles Annuk, et legendide Pat Riley ja Jaak Salumetsa kombel tuleb play-off'e mängida seitsme mehega. Poolfinaali kohta märkis juhendaja, et nüüd on ilmselt tarvis kasutada pisut laiemat rotatsiooni.

"Jah, legendid on kunagi nii öelnud, aga nüüd peame vaatama mängude graafikule ja traumadele otsa. Rotatsioon tuleb pikemaks tõmmata ja mehi mitte liigselt ära kurnata. Mängud on suht ülepäeviti. Päris seitsmekesi on kolm kuni viis mängu mängida pigem riskantne. Tuleb pingi pealt abi loota ja usun, et mehed on selleks valmis."

Annuk lubas, et seeria esimeses mängus on kõik Rapla põhitegijad rivis.

Aprillikuus ainult võite tunnistanud Kalev/Cramo läheb poolfinaalile vastu enesekindlalt.

"Võtame igat mängu väga tõsiselt. Meil on natuke probleeme, nagu igal võistkonnal. Aga kokkuvõttes on kõik korras. Oleme saanud hästi treenida ja valmistume kohtumisteks. Rakverele meeldib joosta ja palju kolmeseid visata. Peame olema keskendunud, et seda peatada," ütles Kalev/Cramo peatreener Roberts Štelmahers.

Rakvere Tarva lätlasest juhendaja Juris Umbraško loodab kaasmaalasele ja Kalev/Cramole lahingu anda.

"Peame platsile minema ja vaatama, mis olukord on. Ütlen kogu aeg mängijatele, et tähtis on protsess. Igaks hetkeks tuleb valmis olla. Veerandfinaali lõpus olid mängijad üsna väsinud, aga saime positiivse emotsiooni. Meil on igal positsioonil head mängijad, aga nad peavad koos mängima. Tähtis on keskenduda üks-üks kaitsele, aga Kalev jagab ka hästi palli. Lisaks on neil rohkem pikkust," sõnas ta.

Eesti korvpalliliiga otsustavaid mänge näitab otsepildis Delfi TV.