Kanepi andis avasetis kahel korral oma pallingugeimi käest ning kaotas seti kõigest 30 minutiga 1:6.

Teise seti alguses ei suutnud kumbki mängija oma pallingut hoida ja vahelduvate murrangutega jõuti seisuni 2:2. Siis sai Kanepi ukrainlanna servil 40:0 eduseisu, kuid jättis kolm murdepalli kasutamata ja kaotas geimi. Otsustava murde suutis Kozlova teha seitsmendas geimis ja hoidis seejärel eduseisu lõpuni.

Kui Kozlova kasutas üheksast murdepallist ära viis, siis Kanepi kaheksast vaid kaks. Eestlanna lõi kaheksa ässa, kuid patustas ka kolme topeltveaga. Esimese servi õnnestumise protsent oli Kanepil 61 ja Kozloval 68. Esimeselt servilt võitis eestlanna vaid 53% punktidest (Kozlova 65%). Mängu üldpunktid jäid võitja kasuks 69:53. Kohtumine kestis tund ja 13 minutit.

Kanepi on nüüd Kozlovaga mänginud kahel korral ja mõlemal juhul kaotanud. Esmakordselt kohtuti 2016. aastal Rabatis, kus olid ukrainlanna võidunumbrid 7:5, 6:1.

Madridis lööb kaasa ka meie esireket Anett Kontaveit (WTA 29.), kes alustab otse põhitabelist.