Tabeliseis teises alagrupis on intrigeeriv – Saksamaal on täisedu kaheksa punkti, Bosnia ja Hertsegoviinal neli ning Eestil ja Austrial kaks silma. Alagrupi kaks esimest saavad otsepääsme 2022. aasta jaanuaris Ungaris ja Slovakkias toimuvale finaalturniirile. Kaheksa alagrupi peale edenevad ka neli edukamat kolmanda koha saavutanud koondist.

Eesti meeskond alustas täna treeningettevalmistust 18-liikmelise koondisega. Sel alagrupiturniiril esmakordselt ühinevad rahvusmeeskonnaga Mait Patrail ja Dener Jaanimaa. Tiimis on kaks võimalikku debütanti – kehralane David Mamporia ja Põlva Serviti joonemängija Ülljo Pihus. Viimasel hetkel rivist langenud Jürgen Rooba asemel naaseb pikema pausi järel koondisse 36-aastane Kristjan Muuga.

"Sel korral on meil koos veidi kogenum meeskond kui jaanuaris. Aga samas on ka Alfred Timmo tagasi, mis on loomulikult tähtis. Nagu ikka koondise elus, on ka puudujaid. Eriti kahju on Jürgen Roobast, kes viimastel kordadel pole koroonapiirangute tõttu Prantsusmaalt minema saanud ja nüüd jäi haigeks," lausus peatreener Thomas Sivertsson.

"Väga oluline on Maidu ja Deneri liitumine – nendega kaasneb kamaluga rahvusvahelist kogemust. Mait toob alati platsile teatud rahu ja tarkuse ning näiteks ülekaalus mängimisel pean teda õigete lahenduste leidmisel hetkel üheks maailma paremaks. Deneri viskevõimsus tagaliinist on juba omaette relv iga vastase vastu," selgitas 56-aastane rootslane.

Sivertsson peatus eraldi ka koondise uustulnukatel. "David Mamporiat oleme juba pikemat aega jälginud, ta käis meiega paar aastat tagasi ka Poola-laagris. David on kahtlemata üks Eesti käsipalli tulevikulootusi. Ülljo Pihus on teinud suurepärase hooaja Põlva Servitis ning on huvitav ja tänapäevase stiili joonemängija," põhjendas Sivertsson uute meeste kaasamist.

"Valmistume mõlemaks kohtumiseks tõsiselt, aga algul keskendume täielikult Austria-mänguks. Võiks öelda, et siiani on meil viis head poolaega ja üks kehv Saksamaa vastu. Oleme samm-sammult suutnud lihtvigade hulka vähendada ja pisiasjades paremaks muutuda, püüame seda trendi jätkata," kinnitas Sivertsson.

Eesti koondis EM-valikmängudeks Austria ja Saksamaaga: Martin Johannson (Bukaresti Steaua), Kristo Voika (Helsingi IFK), Karl Toom, Armi Pärt (mõl HK Varberg), Mait Patrail (Rhein-Neckar Löwen), Dener Jaanimaa (Moskva CSKA), Ott Varik (Siuntio IF), Henri Hiiend, Mathias Rebane, Ülljo Pihus, Alfred Timmo, Kristjan Muuga (kõik Põlva Serviti), Marius Aleksejev, Markus Viitkar, Armis Priskus, Kaspar Lees (kõik HC Tallas), Rasmus Ots (Viljandi HC), David Mamporia (HC Kehra/Horizon Pulp&Paper). Peatreener Thomas Sivertsson, treenerid Martin Noodla ja Janne Ekman, füsioterapeut Margus Parts.