Probleemid hübriidsüsteemi loova Compact Dynamics firma tehases on tekitanud WRC tiimides pahameelt ning tõstatanud küsimuse, kas oodatud muutus tuleval hooajal ikka tuleb. Üheksa päeva tagasi oli Compact Dynamics palunud võistkondadel esialgse hübriidajami tarnijale tagasi saata.

Matton vastas DirtFishi küsimusele, kas hübriidautod saavad uue hooaja avaetapiks valmis, väga konkreetselt: "Jah. Selles pole mingit küsimust."

Rallidirektori sõnul ei ole ülemineku ajakava muudetud ja seda pole plaanis ka teha.

"Tahan öelda, et see on täiesti normaalne protsess. Me arendame midagi uut ja mõned tekkivad küsimused on sellises olukorras täiesti normaalsed. Oleme peaaegu alustamas testimist, vahest kaotame mõned päevad. Ei ole minu asi teile öelda, millal tehasemeeskonnad oma masinaid testivad, kuid nii palju, kui ma tean, on see väga lähedal nende algsele plaanile," lisas Matton.

"Ma ütleksin, et see oleks ebanormaalne, kui meil poleks probleeme, see tähendaks, et võtame midagi riiulilt ja paneme autosse, kuid see pole nii. Compact Dynamics toodab midagi täiesti uut, pannes kõik ühte kasti ja see on midagi, mida nad varem pole püüdnud saavutada," rõhutas rallijuht, et hübriidmasinatele üleminek ei saagi olla kerge samm.

M-Spordi rallitiimi pealik Richard Millener kinnitas mõned päevad tagasi, et kui hübriidtehnoloogiale üleminek WRC sarjas edasi lükkub, ei saa nemad uuel hooajal võistelda.