Esimene sett: kui viimaseks jäänud geim välja arvata, suutsid mõlemad tennisistid oma pallingut hoida. Seti alguses oli vastase servi murdmisele lähemal Kontaveit. Seisul 6:5 sai Sabalenka oma esimese murdepalli ja realiseeris selle 7:5 setivõiduks. Sett kestis 53 minutit.

Teine sett: esimene geim kujunes väga pikaks, aga lõpuks Kontaveiti jaoks edukaks. Ta teenis kaheksa murdepalli ja suutis 1:0 ette minna. Seejärel suurendas eestlanna edu 4:0 peale, aga Sabalenka suutis omakorda kolm geimi järjest võita. Teise seti lõpus oli kindlam siiski Kontaveit ja tasuks 6:4 võit.

Kolmas sett: Kontaveit alustas taas hästi, murdes Sabalenka servigeimi. Siis jõujooned muutusid, sest valgevenelanna murdis vastu ja võitis seejärel veel viis geimi järjest. Sellega oli mäng läbi ja omavahelises heitluses jäi neljandat korda peale Sabalenka.

Pärast mängu ütles Kontaveit, et otsustavaks füüsis - eestlanna kehva vedas teda alt. Loe Kontaveiti kommentaare SIIT.

Mäng täispikkuses:

Statistika:

.

Sabalenka matši läheb poolfinaalis vastamisi maailma kolmanda reketi Simona Halepiga (Rumeenia), kes alistas kaheksa seas venelanna Jekaterina Aleksandrova (WTA 34.) 6:1, 6:4.

Enne matši: 22-aastane Valgevene tennisist on seni põhjustanud Kontaveitile ohtralt peavalu. Nad on karjääri jooksul kohtunud kolmel korral ja alati on peale jäänud Sabalenka.

Viimati mängisid nad märtsis Dubai WTA-turniiri kaheksandikfinaalis, siis jäi Sabalenka peale 6:3, 6:2.

2020. aastal võitis Sabalenka Doha turniiril Kontaveiti 7:5, 2:6, 7:5 ning 2018. aastal heitlesid nad Wuhani turniiri esikoha eest. Finaali võitis valgevenelanna 6:3, 6:3.

Stuttgarti turniiri esimeses ringis võitis Kontaveit sakslannat Julia Middendorfi, kolmapäeval oli ta teises ringis üle maailma neljandast reketist Sofia Keninist (USA).

Sabalenka võitis täna teises ringis sakslannat Anna-Lena Friedsami (WTA 125.) 6:4, 6:2.

Arina Sabalenka Stuttgartis.