"Kui aus olla, siis ei. Ilmselgelt ei saa me edasi minna. Sellegipoolest jään endale kindlaks selle projekti idee on ilus. Oleksime loonud maailma parima võistlussarja. Aga ma arvan, et see projekt ei liigu enam edasi," vastas Agnelli uudisteagentuur Reutersi küsimusele, kas Superliigal on pärast kuue Inglismaa klubi loobumist tulevikku.

Inglismaa klubid (Manchester United, Manchester City, Liverpool, Londoni Chelsea, Londoni Arsenal, Tottenham) põhjendasid Superliigast loobumist avalikkuse, eelkõige koduste fännide pahameelega.

Kolmapäeval järgnes Inglismaa klubidele Milano Inter. Itaalia meedia andmetel kavatseb Superliigast loobuda ka AC Milan.

Seega jäänuks 12 Superliiga asutajaklubist alles vaid neli: Agnelli juhitav Torino Juventus, Barcelona, Madridi Real ja Madridi Atletico. Kolmapäeva lõunal teatas Hispaania klubidest esimesena Superliigast lahkumist Atletico.

Veel teisipäeva õhtul oli Agnelli vägagi optimistlik. Ta kinnitas, et projekti saadab sajaprotsendiline edu.

Superliiga oleks konkureerima hakanud UEFA Meistrite liigaga. 12 asutajaklubi võimu ja populaarsust arvestades oleks Superliiga ilmselt senised võistlussarjad varju jätnud.

Superliiga moodustamisest teatati pühapäeval. Kohe järgnes üle kogu maailma suur pahameeletorm, lisaks ähvardasid FIFA ja UEFA, et superliiga klubides mängivad pallurid ei saaks koondiste suurturniiridel osaleda. Nüüd, kui Superliiga on sisuliselt lagunenud, jääb UEFA Meistrite liiga positsioon kõigutamatuks.