Mäng kolmanda koha eest või lohutusfinaal, nagu seda nimetatakse, sai tõepoolest mõlema meeskonna jaoks võimaluseks pärast kaotust poolfinaalis kibedat pilli veidi magusamaks muuta. Cosmos juhtis seerias Smsraha vastu, kuid lasi siiski vastase järgmisesse vooru, Narva aga loovutas finaaliteekonna hoopis Tartu Ravensile, olles poolfinaalseeria favoriidi staatuses. Mõlemad meeskonnad olid võitluseks pronksi eest tõsiselt meelestatud, just sellest oli tingitud ka võrdlemisi suletud mäng esimestest minutitest peale. Cosmos sai järk-järgult initsiatiivi enda kätte, sundides Unitedit madalalt kaitsma ja vastu ründama. Narvakatel õnnestus initsiatiiv haarata vaid esimese poolaja keskpaigas: just siis nihutasid Unitedi jalgpallurid mängu oma väravast eemale, lülitades sisse agressiivse pressingu. Ehkki midagi peale mõningate ohutute lähenemiste Vadim Beljakovi väravale ei õnnestunud väljaku peremeestel korda saata. Vaheajale lähemale liikudes hakkas Cosmos taas ähvardama: Maksim Babjak sihtis keskmiselt distantsilt, kuid ei suutnud kuidagi leida täpset tabamust vastase väravasse. Pärast Marek Šatovi kavalat lööki kasutas Valeri Smelkov aga suurepärast madalat mängu. Kuid siiski läksid „kosmonaudid“ vaheajale mängu juhtides: oma kaitsja poolt mahajäetud Babjak vastas Mihhail Šrubkovski söödule ja suunas palli otselöögiga Unitedi värava kaugemasse ülemisse nurka. See Cosmose minimaalne eduseis tulenes mängu loogikast: Tallinna jalgpallurid nägid vastasest pisut huvitavamad välja.

Pärast vaheaega ei toimunud mängu käigus radikaalseid muudatusi: Cosmos eelistas vastaselt palli ülevõtmist, Narva aga ehitas üles distsiplineeritud kaitse, justkui oodates, millal tallinlased eksivad. Üheks võtmemomendiks teisel poolajal sai Mihhail Šrubkovski realiseerimata jäänud üks ühele olukord. Cosmose jalgpallur tabas pärast palli audisisseviset vastase eksimuselt, kargas välja randevuule Smelkoviga, kuid ei suutnud väravavahist jagu saada. Seis 2 : 0 oleks olnud kaalukaks avalduseks lõplikule edule, kuid Smelkovi tõrje lisas tema klubikaaslastele enesekindlust. Mõned minutid hiljem leidis Vitali Kutuzov sügavusest pika sööduga üles Semjon Fedotovi ja too lõi puutesööduga Beljakovist mööda – 1 : 1. See värav sulges lõplikult juba niigi mitte kõige avatuma mängu, tagades meeskondadele väikese hooajapikenduse lisaaja näol.

Cosmosel oli suurepärane võimalus juba lisaaja esimesel poolajal juhtima minna, kuid Smelkov tegi taas efektse tõrje, tõrjudes Šatovi löögi lühikeselt distantsilt, ja juba vasturünnakus läks United ette. Aleksandr Starodub tabas käigu pealt tehtud löögiga Vadim Beljakovi värava alumist nurka, kui väravavaht oli Marek Šatovi rikošetist veidi segadusse aetud. Mõned minutid hiljem sai Maksim Babjak võimaluse Cosmose jaoks mäng päästa, kuid Smelkov sai lõplikult mängu kangelaseks, kui tõrjus löögi kümne meetri punktist. Märgime, et juba teisel lisaaja poolajal lõi Babjak taas topeltpenalti, kuid ei suutnud taas Smelkovit üle mängida ega tabanud väravat. Narva omakorda vastas vasturünnakuga, mille lõpetas Aleksandr Srarodubovi täpne löök – 3 : 1 ja pronksmedalid Unitedile.

Päev varem tegid Viimsi Smsraha mängijad järjekordse sammu meistritiitli poole, saavutades võidu ka seeria teises mängus Tartu Ravensi üle. Favoriidid saavutasid võõrsil kindla võidu tulemusega 6 : 3 ja saavad juba 24. aprillil endale meistritiitli kindlustada, kui suudavad „kaarnad“ ka kolmandas mängus alistada.