Kontaveit murdis avasetis alustuseks Middendorfi pallingu ning pääses 2:0 juhtima. 4:2 eduseisul murdis eestlanna veel korra vastase servigeimi ning võitis avaseti 6:2.

Teises setis pääses eestlanna ette 3:1. Seisul 2:3 oli Middendorf lähedal murdele, kuid Kontaveit suutis päästa koguni viis murdepalli. 3:5 kaotusseisus oli Middendorfil võimalus oma servil vahet vähendada, juhtides geimi 40:0. Kontaveit võitis seejärel viis punkti järjest ning koos sellega teise seti 6:3.

Matš kestis kokku üks tund ja 12 minutit.

Järgmises ringis ootab eestlannat ees maailma neljas reket Sofia Kenin, kes on Stuttgarti turniiril kolmanda asetusega. Selle tõttu pääses ameeriklanna otse kaheksandikfinaali.

Täispikkuses:

ENNE MÄNGU:

Kontaveiti ja Middendorfi kohtumine on kavas teisipäeval peaväljaku teise matšina. Esimeses mängus tulid kell 12.30 (Eesti aja järgi) areenile venelanna Jekaterina Aleksandrova (WTA 34.) ja tšehhitar Karolina Muchova (WTA 22.) ning Aleksandrova võitis 4:6, 6:2, 6:3.

Viimases ITF-i juunioride edetabelis hoidis Middendorf 40. kohta. Naiste ITF-i edetabelis leiab tema nime alles 1948. kohalt.

Matši võitja kohtub teises ringis ehk 16 parema seas kolmandana asetatud USA mängija Sofia Keniniga (WTA 4.), 2020. aasta Australian Openi võitjaga, kes tänavustel Austraalia lahtistel kaotas teises ringis Kaia Kanepile ning kolmel järgmisel turniiril samuti teisest ringist kaugemale pole jõudnud.

Stuttgarti turniirilt on Kontaveidil head mälestused. Viimasel korral ehk 2019. aastal jõudis ta seal finaali, kus kaotas 3:6, 6:7 (2) Petra Kvitovale. Poolfinaalis andis Kontaveidile loobumisvõidu Naomi Osaka, veerandfinaalis jättis kolmandas setis mängimise pooleli Victoria Azarenka. Turniiri esimestes ringides sai Kontaveit head võidud prantslanna Caroline Garcia ja venelanna Anastassija Pavljutšenkova üle.

2018. aasta Stuttgarti turniiril edenes Kontaveit poolfinaali, tunnistades seal tšehhitari Karolina Pliškova paremust. Kolmes esimeses ringis oli ta alistanud Kristina Mladenovici, Angelique Kerberi (teise seti loobumisvõit) ja taaskord Pavljutšenkova. 2017. aastal lõpetas Kontaveidi edutee Stuttgarti veerandfinaalis Maria Šarapova, kahes esimeses ringis olid eestlanna paremust tunnistanud horvaatlanna Ana Konjuh ja hispaanlanna Garbine Muguruza.