Veerpalule määrati kahe aasta pikkune osalemiskeeld kõikidel FIS-i võistlustel. Tegemist oli kuuest karistusest viimasega, mille FIS antud juhtumis määras.

Veerpalu eksis reegli vastu 2.9, mis vastavalt FIS-i antidopingureeglitele tähendab dopingusüsteemis osalemist, abistamist ja asjade kinni mätsimist. Veerpalule määratud kahe aasta pikkune spordis tegutsemise keeld kehtib 2023. aasta 17. märtsini. Vastav info avaldatakse ka CAS-i leheküljel.

Seejuures avaldab FIS, et Veerpalu ei ole otsust edasi kaevanud ja on antud karistusega nõustunud.

2019. aastal Seefeldis toimunud suusatamise MM-il jäi dopinguküttidele vahele Andreas Veerpalu ja Karel Tammjärv. Hiljem tunnistas dopingu tarvitamist ka Algo Kärp. Lisaks jäi vahele Andrus Veerpalu ja Mati Alavari näpunäidete järgi harjutanud kasahh Aleksei Poltoranin.

Kõiki nimetatuid varustas veredopinguga dr Mark Schmidt.

Andrus Veerpalu on kahekordne murdmaasuusatamise olümpiavõitja (2002. aastal Salt Lake Citys ja 2006. aastal Torinos) ning kahekordne maailmameister (2001. aastal Lahtis ja 2009. aastal Liberecis). Kokku võitis ta aastate jooksul tiitlivõistlustelt kuus medalit. Lisaks võitis ta karjääri jooksul veel ka kuus MK-etappi.