Kõik sai alguse Euroopa liiga kaheksandikfinaali kohtumises Slavia ja Rangersi vahel 18. märtsil. Mäng võttis tulised pöörded 61. minutil, kui Tšehhi koondise väravavahile Onrej Kolarile lendas putsakorkidega näkku 28-aastane inglasest poolkaitsja Kemar Roofe.

Eriti tuliseks läksid aga kohtumise viimased minutid, kui sõnasõja käigus läksid tülli Kudela ja Kamara. Kamara sõnul solvas Kudela teda rassistlikult, kutsudes teda "kuradi ahviks". UEFA leidis uurimise käigus, et Kudela käitus rassistlikult ning määras talle kümnemängulise võistluskeelu. Kudela ise on tunnistanud Kamara solvamist, kuid eitas rassistlikku keelekasutust. Kudela sõnul kutsus ta Kamarat "kuradi kutiks".

Praktiliselt sai Kudela aga üheksamängulise võistluskeelu. Nimelt oli UEFA määranud uurimise ajaks tšehhile ühemängulise mängukeelu veerandfinaali avamänguks Slavia ja Londoni Arsenali vahel. Esialgne keeld arvati kaasa lõpliku karistusega.

Omapoolse karistuse sai ka Kamara, kelle UEFA mõistis süüdi vastase füüsilises ründamises. Soomlasele määrati kolmemänguline võistluskeeld. Kamara vastu oli süüdistuse esitanud just Kudela, kelle sõnul lõi soomlane teda kohtumise järel staadioni tunnelis rusikaga näkku.

Mõlemad osapooled on teinud eelpool mainitud intsidentide osas avaldused ka Šotimaa politseisse.

Võistluskeelust ei pääsenud ka Kemar Roofe, kes lendas jalg ees näkku Slavia puurilukule Onrej Kolarile. Inglane teenis neljamängulise võistluskeelu. Lisaks määras UEFA Rangersile "mängu järel toimunud mürgli eest" 9000 euro suuruse rahatrahvi.

Tšehhi klubi alistas Euroopa liiga kaheksandikfinaalis Rangersi kahe mängu kokkuvõttes tulemusega 3:1. Veerandfinaalis Arsenaliga mängiv Slavia võitles avamängus välja 1:1 viigi.