Kahtlustatavad rikkumised leidsid aset ajavahemikul 2017. aasta detsembrist kuni 2018. aasta maini, kui häkkerid olevat saanud ligipääsu Rootsi sportlaste isiklikele andmetele, sealhulgas meditsiiniandmetele.

Ajalehe Aftonbladet teatel said häkkeritele kättesaadavaks teiste seas Rootsi naisjalgpalluri Olivia Schoughi delikaatsed isikuandmed.

Rootsi julgeolekuteenistuse Säpo sõnul arvatakse häkkeritel olevat seos Venemaa sõjaväeluureteenistuse GRU 85. keskusega, tuntud ka kui APT28 või Fancy Bear.

"Kahtlustatav andmeleke on näide sellest, kuidas sporti kasutatakse oma riigi kuvandi tugevdamiseks, samal ajal teisi riike ja nende sportlasi diskrediteerides," ütles Säpo juht Daniel Stenling.

Rootsi prokuratuuri avalduse kohaselt loobuti uurimisest "vajalike eeltingimuste puudumise tõttu algatamaks kohtumenetlust välismaal või nõuda kellegi Rootsile väljaandmist".

Prokuröri Mats Ljungqvisti sõnul oli häkkimine "osa Venemaa kampaaniast riiklike ja rahvusvaheliste antidopinguorganisatsioonide vastu nagu WADA ja USADA".

Venemaa on hetkel maailma spordis erinevate dopinguskandaalide tõttu põlu all ega või oma lipu ja hümni all võistelda järgmisel kahel olümpial või üldse mõnel tiitlivõistlusel. Suurvõistlustest võivad osa võtta vaid oma puhtust tõestavad sportlased. Tokyo olümpial sel suvel ja Pekingi talimängudel 2022. aastal pannakse nende nime taha Venemaa olümpiakomitee lühend "ROC".

Venemaa küberspionaaži üksus Fancy Bear on korraldanud teiste seas rünnakuid maailma antidopinguagentuurile (WADA), rahvusvahelisele kergejõustikuliidule (endine IAAF, nüüd World Athletics), Norra parlamendile, Hollandi ministeeriumile ja ka rahvusvahelisele olümpiakomiteele (ROK), lekitates nii sportlaste andmeid kui ka spordijuhtide personaalseid kirjavahetusi.

Fancy Bears on ka avalikult internetti üles riputanud infot sportlaste kohta, kes on muidu dopingunimekirjas olevate ravimite kasutamiseks saanud arstilt eriloa. 2018. aastal lekitatud nimekirjades olid ka mitmed astmaravimeid kasutavad Rootsi sportlased nii suve- kui ka talialadelt.