1987. aastal sündinud Norrgard oli määrdetiimi juhiks palgatud alles eelmisel kevadel. Algne plaan nägi ette, et uus juht töötab end sel hooajal sisse ja viib koondise järgmisel aastal Pekingi olümpiamängudele.

Läks aga teisiti. Ajalehe Ilta-Sanomat andmetel teatas Soome suusaliit hiljuti Norrgardile, et koostöö lõpeb juba esimese hooaja järel. Alaliit otsib juba uut määrdejuhti.

"Hooaja jooksul toimusid vahepeal arutelud ja lõpuks lepiti kokku, et koostööd ei jätkata. Ma ei taha üksikasju avalikult avada," jäi Norrgard napisõnaliseks.

Tänavustel Oberstdorfi maailmameistrivõistlustel tegi Norrgardi määrdetiim kohati suurepärast tööd, kuid mõndapuhku oli tulemus väga keskpärane. Näiteks olid meeste maratonis kehvapoolsed suusad Iivo Niskanenil.

Norrgard lükkas kuuldused, et saatuslikuks sai just MM, ümber. "Maailmameistrivõistlused olid selle hooaja tähtsaim jõuproov ja tervikuna läks meil seal suusahoolduses väga hästi, kohe avasõitudest alates hiilgavalt. See ei olnud minu lahkumise põhjuseks," kommenteeris Norrgard.

Mullu kevadel, kui Soome suusaliit Norrgardi palkas, toodi esile just tema suurepärane suhtlemisoskus, mida mees oli lihvinud Rootsi rahvusmeeskonna juures töötades. Tema eeliseks peeti ka häid suhteid suusafirmadega. Varem on ta töötanud näiteks rootslaste SkiGo firmas.