Reali väravate eest hoolitsesid Karim Benzema ja Toni Kroos vastavalt 13. ja 28. minutil. Kroosi värav sündis otse karistuslöögist. Barcelona suutis kaotusseisu vähendada 60. minutil Oscar Mingueza tabamusest.

Real tõusis võiduga La Liga liidriks, olles Madridi Atleticoga teeninud võrdselt 66 punkti. Barcelona on 65 silmaga kolmas. Atleticol on aga mõlemast konkurendist üks mäng vähem peetud. Tabel peaks selgemaks saama täna õhtul, kui Atletico kohtub võõrsil Real Betisiga.

El Clasico oli, nagu üks korralik El Clasico olema peab. Lisaks ilusatele väravatele nähti kuut kollast kaarti, millest kaks teenis Reali poolkaitsja Casemiro vastavalt 89. ja 90. minutil.

84. minutil oli õhus ka penalti, millest Barcelona võinuks mängu 2:2 viigistada. Ülikergest käetõmbest kukkus karistusalas Martin Braithwaite, kuid penalti vääriliseks kohtunik Jesus Gil Manzano olukorda ei pidanud. Protesteerivatest Barcelona mängijatest ümber piiratud vilemees näitas kollast kaarti hoopis liiga palju suud pruukinud Jordi Albale. Minut hiljem sai hoiatuskaardi ka Barcelona peatreener Ronald Koeman.

Kolmandal üleminutil raksatas Reali värava põiklatt, kuhu oli palli saatnud Ilaix Moriba.

Barcelona pallivaldamisprotsendiks jäi mängu lõpuks 69% Reali 31% vastu. Pealelöökides jäi Barcelona peale 18:14.

Võimalik, et eilne El Clasico jäi viimaseks Lionel Messile, kuigi Barcelona direktor Gillermo Amor loodab vastupidist. "Me loodame, et mitte. Loodame, et ta otsustab Barcelonasse jääda ja mängib meie eest veel palju Clasicoid," vahendab Goal.com Amori sõnu.

Pariisi Saint-Germaini käe läbi Meistrite liigast välja langenud Barcelonat ootab järgmisel laupäeval ees Hispaania karikafinaal Bilbao Athleticu vastu. Madridi Real sõidab kolmapäevaks külla Liverpooliga, kelle vastu võeti veerandfinaali avamängus sel nädalal 3:1 võit.