Neljapaat rivistuses Jüri-Mikk Udam, Allar Raja, Tõnu Endrekson ja Kaspar Taimsoo kontrollisid sõitu algusest peale ja võitjas ei tekkinud kahtlust. Kohe esimese 500 meetriga tehti vahe sisse, 1000 meetri peal oldi üsna otsustavalt eest ära mindud ja 500 meetrit enne lõppu oli edu venelaste ja leedulaste ees juba neli sekundit. Eesti ekipaaži võiduajaks kujunes 6.06,36, Venemaa tuli 6.08,31ga teiseks ja Leedu 6.10,23ga kolmandaks.

Olümpiat silmas pidades oli see start väga heaks märgiks. Osalevad nii Venemaa, Leedu kui ka teised meie eelsõidu riigid ju viimasel olümpia kvalifikatsioonivõistlusel, kus mängitakse välja viimased pääsmed. Sügisel peetud EM-il teenis Leedu Eesti ees pronksmedali.

Esimese eelsõidu võitis Itaalia (6.04,55), kolmanda suursoosik Holland (6.04,19). Rohkem keegi Eesti kvartetist täna kiiremini ei sõitnud.

Poolfinaalid peetakse homme, finaalid pühapäeval. Kokku võistleb EM-il 13 neljapaati.

"Soojenduse ajal hakkas puhuma tugev vastutuul. Pelgasime, et äkki on aerud timmitud selle jaoks liiga raskeks. Õnneks suutsime jõuvarude pealt selle ära hoida, ehkki viimased 300 meetrit olid väga rasked," tunnistas Taimsoo. "Meil oli huvitav eelsõit - ühelgi riigil ei ole veel olümpiapiletit. Leedulasi võita oli magus, said nad ju EMil meie ees pronksi. Kokkuvõttes väga hea kontrollsõit, aga seda ei tea, mis tulevik toob. Itaalia ja Hollandiga oli meil vahet kaks sekundit, nende mahasõidu põhjal otsustades nad päris pilpaks ei sõitnud end kah. Kindlasti jäi neile veel sisse ja mulle meeldiks mõelda, et ka meile jäi."

Meie kergekaalu kahepaat koosseisus Ander Koppel - Elar Loot läbis 2000 meetri pikkuse distantsi ajaga 7.16,58 ja oli eelsõidus selgelt viimane.