Suurte konkurentide vormi nägemine ajas teleülekandes harja punaseks Venemaa suusaliidu presidendil Jelena Välbel, kelle arvates poleks pidanud kohtunikud Šimolinat starti laskma.

"Nägime pildis võistlejat number 40, kes sõidab Norra koondise vormis. Reeglite järgi ei tohiks sportlast niimoodi starti lubada. Tõsi, nüüd võistlus käib ja selleks on liiga hilja. Aga olen kindel, et kohtunikud peavad temaga pärast võistlust tõsise jutuajamise," rääkis Välbe ülekande ajal.

"Oleme juba ammu keelanud Venemaa-sisestel võistlustel teiste koondiste riietes osaleda. Vahepeal oli periood, kus seda tehti päris tihti," lisas Välbe.

Pärast võistlust selgus, et kolmekordsel olümpiavõitjal polnud siiski õigus. 21-aastane Šimolina ütles, et ostis enne hooaja algust tõepoolest Norra suusalegendi Björn Dählie firma toodetud suusavormi, aga see on masstoodang, mitte Norra koondise vorm.

"Olen seda vormi kandnud kogu hooaja jooksul ja varem pole keegi sellest probleemi teinud. Lihtsalt värvid on Norra koondise omadega sarnased. Mingeid embleeme seal ei ole," vahendas Šimolina sõnu portaal R-Sport.

Eksimust mõistis ka Välbe. "Tundub, et sain asjast valesti aru. Sel juhul tegid kohtunikud õigesti," sõnas ta.