Seejuures tuli Võru naiskond poolfinaalseerias välja uskumatust seisust, kui kahe kaotatud mängu järel võeti kolm 3:2 võitu, kirjutab Volley.ee.

Kolme võiduni peetud poolfinaalseeria otsustavas viiendas kohtumises mängis Tartu esindus Võru naiskonna esimeses geimis üle 25:21 tulemusega, kuid teises jäädi külalistele 20:25 alla. Kolmandas avaldus võõrustajate paremus numbrites 25:19, kuid võrulannad suutsid neljanda geimi 25:21 võiduga mängu viiendasse geimi viia. Seal hoidsid külalised pidevalt initsiatiivi ja saavutasid 15:9 paremusega 3:2 (-21, 20, -19, 21, 9) võidu.

Viimati oli Võru naiskond kahe parema hulgas esindatud 2013. aastal, kui Viljandi Metalli järel teeniti hõbemedal. 2014. aastal tulid võrulannad kolmandaks.

Kolme võiduni peetav finaalseeria TalTech/Tradehouse`i ja Famila/Võru Võrkpalliklubi vahel algab juba nädalavahetusel Tallinnas.

Samuti kolme võiduni mängitav pronksmedaliseeria Tartu Ülikool/Bigbanki ja Audentese SG/Noortekoondise vahel saab nädalavahetusel alguse Tartus. Viienda koha saavutas tänavu Tallinna Ülikool.