Nii tänased poolfinaalid kui ka laupäevane finaal on otsepildis nähtavad Delfi TV ja Inspira telekanalis.

Barty oli kuuest omavahelisest mängust Svitolina vastu enne tänast saanud vaid ühe võidu, kuid seekord polnud kahtlustki, kumb naistest parem on. Barty läks avasetti kahe murdega 4:1 juhtima ning kuigi Svitolinal õnnestus üks murre kohe tagasi teha, kuulusid kolm viimast tasavägist geimi austraallannale.

Teises setis haaras Barty 3:1 edu, millele järgnes kohe Svitolina servimurre, aga pärast teist murret australlanna enam tagasi ei vaadanud. Mängu lõpuni hoidis ta oma servi kindlalt ning vormistas matšivõidu pärast 40:15 eduseisu haaramist esimese matšpalli pealt.

Barty lõi 7 serviässa ja võitis 67% oma esimese servi punktidest, kuigi tema esimese servi protsent jäi Svitolinast pisut madalamaks (46% vs 62%). Ukrainlanna võitis oma esimeseltpallingult vaid 49% punktidest, teiselt servilt 42% (Barty 54%). 14-st murdepallist realiseeris Barty 5, Svitolina 7-st 2. Äralöökides jäi Barty peale 28-11, lihtvigu tegi rohkem Svitolina (34-28).

Kahe seti vahepeal võttis Barty meditsiinilise pausi, saades ravi oma muret valmistanud kõhulihasele, mida turniiri füsioterapeut käis tohterdamas ka korra teises setis.

Barty - Svitolina poolfinaal täispikkuses:

2019. aastal Miami karika pea kohale tõstnud ja 2020. aasta turniiri ärajäämise tõttu tänavu tiitlit kaitsev Barty kohtub finaalis Kanada mängija Bianca Andreescuga (WTA 9.).

Andreescu läks nelja parema seas vastamisi veerandfinaalis teise reketi Naomi Osaka alistanud kreeklanna Maria Sakkariga (WTA 25.). Kanadalanna võitis enam kui tund aega kestnud avaseti kiire lõppmängu järel 7:6 (7). Teine sett kuulus aga Sakkarile 6:3. Ka otsustav kolmas sett läks kiiresse lõppmängu, kus maailma üheksas reket suutis taas oma paremuse maksma panna.

Andreescu võidunumbriteks kujunesid 7:6 (7), 3:6, 7:6 (4). Kohtumine kestis kaks tundi ja 46 minutit.